• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
  • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
  • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
  • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
  • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب امثال و حکم

تاریخ : ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

توضیحات : کتاب امثال و حکم در سال ۱۳۱۰ کتاب قطور چهار جلدی به تالیف علی اکبر دهخدا است که در تهران منتشر شد. این مجموعه دارای نزدیک به ۵۰هزار امثال و حکم (ضرب‌المثل) و کلمات قصار و ابیات متفرقه‌است. مطالب به ترتیب الفبا تنظیم یافته و ضرب‌المثل‌ها شرح و تفسیر شده‌استو بین سال‌های ۱۳۰۸ تا ۱۳۱۰ جمع‌آوری شدند و منتشر شد. دهخدا، از خرد سالگی به گردآوری امثال عوام، کوشش کرده بود.

دهخدا به پیروی از رسم و شیوهٔ شاعران و نویسندگان قدیم ایران ضرب‌المثل‌ها را نه به صورتی که در زبان مردم بوده، بلکه به صورتی که در کتاب‌ها و دیوان‌ها آمده نقل کرده‌است. چنان‌که گویی اصلاً در صدد گردآوری فولکلور نبوده، بلکه قصد داشته که شعرها و کلمات اخلاقی و پندآموز را در یک جا گرد آورد. از این‌رو است که ضرب‌المثل‌ها در کتاب او مقام دوم را گرفته و اغلب تنها به عنوان مترادف امثال و حکم ادبی ذکر گردیده‌است. مؤلف مفهوم ضرب‌المثل را با مفهوم کلمات کوتاه حکیمانه و اخلاقی در هم ریخته‌است. دهخدا در تألیف خود بیش از هزار عبارت عربی آورده‌است که بیشتر آیات قرآن و احادیث نبوی و کلمات منسوب به امامان شیعه و امثال و نظایر آن‌هاست.

دانلود کتاب هدف حیات زمینی آدم

تاریخ : ۱۰ شهریور ۱۳۹۲

هدف حیات انسان

نام کتاب :  هدف حیات زمینی آدم

نویسنده :  اصغر طاهرزاده

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  519

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  2,830  کیلوبایت

توضیحات : همان‌طور که از عنوان کتاب برمي‌آيد هدف ما تدبّر هرچه بيشتر در آياتي است که نظرها را به موضوع بهشت اوليه جلب مي‌کند، در نتيجه در مطالبي که لابلاي اوراق کتاب در روبه‌روي خود داريد کمتر سخن از ناله و فغاني است که چرا آدم به شجره ممنوعه نزديک شد و در نتيجه ما گرفتار زمين شديم، بلکه نظر به حقيقت آدميت در ميان است و موشکافي شخصيت آدميتي که هرکس در خود دارد، از اين رو بايد دائماً به کمک آيات قرآن آن آدميت را بازخواني کرد، و شايد کتاب حاضر بتواند کليدهايي را براي بازگشودن بعضي از قفل‌هاي پر رمز و راز اين موضوع در اختيار خوانندگان عزيز قرار دهد، کليدهايي فکرانگيزتر براي کشف حقايقي ازلي در بطن انسانيت و آدميت آدم‌ها. در اين کتاب ناگزير به بعضي از حاشيه‌‌ها و شاخ و برگ‌هايي پرداخته‌ايم که در جاي خود طرح آن‌ها براي جمع‌بندي نهايي ضروري است، و روي سخن با عزيزاني است که معتقدند قرآن رمز و رازهايي در ارائه فلسفه دقيق حيات زميني دارد و بايد با تدبّر در آيات قرآن آن رمز و رازها گشوده شوند و اعتبار و عظمت آيات الهي بيش از آن حدّي که در ابتداي امر به چشم مي‌خورد، نمايان گردد.

(بیشتر…)