• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
  • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
  • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
  • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
  • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب امنیت در سفر حج

تاریخ : ۱۵ فروردین ۱۳۹۱

امنیت در سفر حج ‎

نام کتاب :  امنیت در سفر حج

نویسنده : سازمان حج و زیارت

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  15

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  1,810   کیلوبایت

توضیحات : آنچه در اين کتابچه، به مطالعه ي آن خواهيد نشست، نتيجه تحقيقات و پژوهش هاي حوادثي است كه در مسير اين سفر روحاني به انحاء مختلف، اتفاق افتاده و اينك به صورت توصيه هاي چند، در اختيار شما قرار گرفته است. لازم به ذکر است که عدم رعایت برخی از موارد ذیل دارای مجازاتهایی نظیر بازداشت و … می باشد.و رعایت به آن قوانین باعث حفظ شئونات کشور ایران، خواهد گردید.

(بیشتر…)

دانلود کتاب PDF وضعیت شیعه در عربستان

تاریخ : ۶ آذر ۱۳۸۸

عربستان

 

نام کتاب :  وضعیت شیعه در عربستان

نویسنده : محمد علی مهدوی راد

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  فارسی

تعداد صفحه :  19

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 198 Kb

توضیحات :  کشور عربستان سعودی یکی از مهمترین کشورهای منطقه خلیج فارس و کل جهان اسلام می باشد، که اکنون تحت پادشاهی سعودی اداره می شود. اهمیت این کشور قطع نظر از وجود چاه های نفت و وضعیت خاص اقتصادی اش، از وضعیت ویژه و استثنایی این کشور در زمینه امور مذهبی ناشی می شود. وجود شهرهای مقدس مکه و مدینه در عربستان به عنوان سرزمین وحی، موجب شده است هر ساله میلیون نفر از مسلمانان جهان برای انجام اعمال مذهبی در موسم حج و انجام زیارت حرمین شریفین عازم این کشور شوند. آنچه در پی می آید گزارشی از وضعیت و شرایط شیعیان ( در اینجا مراد ما شیعیان امامیه اثناعشری می باشد )، از جنبه های مختلف سیاسی، ترکیب جغرافیایی، مذهبی، و فرهنگی در کشور عربستان سعودی در دوران کنونی می باشد.

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب PDF احکام عمره مفرده

تاریخ : ۲۷ تیر ۱۳۸۸

احکام حج عمره مفرده

 

نام کتاب :  احکام حج عمره مفرده

نویسنده :  آیت الله یوسف صانعی

ناشر :  انتشارات میثم تمار

زبان کتاب :فارسی

تعداد صفحه :  62

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 1.14 Mb

توضیحات :  عمره به معني زيارت، و از عماره به معني «آبادي» گرفته شده است، زيراملاقات و زيارت موجب آبادي است و در شريعت اسلامي، به زيارت خانه خدا باتشريفات خاصي که عبارت است از احرام و انجام طواف و نماز آن و نيز سعي بينصفا و مروه و تقصير، اطلاق مي شود. بنابراين زائر بيت الله الحرام باانجام اين اعمال خاص، قصد تقرب به حضرت پروردگار و زيارت بيت او را دارد. عمره دو گونه است: عمره مفرده و عمره  تمتع. عمره مفرده آن عمره اي است که همراه با اعمال ديگر ( حج )  نيست. بلکه خود عمره، مستقل و جدا از حج است. به خلاف عمره تمتع که به پيوست حج مي باشد يعني بعد از انجام عمل عمره، حجبجا آورده مي شود و چون به سبب عمره، 24 چيز بر انسان محرم حرام مي شودولي بعد از انجام عمره اين محرمات
حلال مي شود و تا انجام مناسک بعدي يعني
حج، اين زائر بيت الله الحرام از برخي التذاذات و يا تمتعات بهره مند ميگردد مثلا بوي خوش، ارتباط با همسر و آرايش و… بدين سبب اين عمره راعمره تمتع مي نامند کما اين که در حج تمتع نيز اين جهت در نامگذاري لحاظشده است.

 

(بیشتر…)