• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
  • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
  • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
  • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
  • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب لذت اتوکد – سطح 2‎

تاریخ : ۲ اسفند ۱۳۹۱

 لذت اتوکد ‎‎

نام کتاب :  لذت اتوکد – سطح 2‎

نویسنده :  محمد معظمی

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  133

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  5,830  کیلوبایت

توضیحات :  این کتاب شامل دو بخش است: ( بخش1: دوبعدی سطح 2 ) مخاطب اصلی این بخش کسانی هستند که با فرمان­های اولیه اتوکد آشنایی داشته باشند (کتاب «لذت اتوکد-سطح1» به عنوان پیش­ نیاز، پیشنهاد می گردد). در این سطح، مطالب تکمیلی جهت رساندن کاربر تازه­ کار به حدی که با سرعت قابل قبولی قادر به ترسیم نقشه ­های دوبعدی در حد فاز 2 معماری است، بیان می­ گردد. این مطالب شامل زیرشاخه ­های مهم فرمان­های قبلی، فرمان­های میانبر و تکمیلیِ جدید و زیرشاخه­ های آنها،  و نیز روش­های ابتکاری جهت بالا بردن «خلاقیت» می­باشد. در برخی موارد، ابتدا مساله­ ای ترسیمی آمده است، که کاربر باید قبل از خواندن ادامه مطلب، مساله را حل کند. این امر باعث می­ شود تا اهمیت فرمان، زیرشاخۀ جدید یا روش پیشنهادی که بیان می­ شود به خوبی درک شده و فرمان به راحتی فراموش نگردد.

( بخش 2: سه بعدی سطح 1 ) در مدلسازی سه بعدی بعلت اضافه شدن یک بعد، و تعداد زیادی فرمانِ دیگر بر فرمانهای دوبعدی، امکان ترکیب فرمانها و یا به عبارتی راه­های رسیدن به هدف، بسیار بیشتر از دوبعدی می­ باشد. این امر علیرغم اینکه زمینه بسیار خوبی جهت خلاقیت و ابتکار در ترکیب امکانات و فرمانها و در نتیجه لذت بیشتر از کار را فراهم آورده است، از سوی دیگر باعث مشکل­تر شدن کار نیز شده است؛ گفتن تمام فرمانها از ابتدا باعث می­ شود که کاربر در انتخاب فرمان بهینه دچار تردید گردد و یا احساس سردرگمی کند. به همین خاطر در قسمت اول یک تمرین عملی و یک روش پیشنهادی برای انجام آن گفته شده که به بازتر شدن دید کاربر و خلاقیت وی کمک بسزایی می­ کند. ضمن پیشرفت کار، فرمانهای جدید با توجه به نیاز در همان قسمت گفته شده است. این روش همچنین باعث می­ شود هر فرمان همراه با حداقل یک کاربرد در ذهن کاربر ثبت شود که به محض نیاز به آن کاربرد، خودبخود فرمان یادآوری شود. در قسمت بعد تمامی فرمانهایی که در مدل­سازی سه­ بعدی مورد استفاده قرار می ­گیرند گفته شده تا هر کاربر بنا بر سلیقه شخصی خود بتواند از فرمان مورد علاقه خود برای ترسیم یا ویرایش حجم مورد نظرش استفاده کند. البته بیان برخی زیر شاخه­ ها یا فرمانها که توضیحات مفصل و گاه پیچیده­ ای داشته و در عین حال چندان کاربردی نبوده­ اند به سطوح بعدی موکول شده است.

(بیشتر…)

دانلود کتاب لذت اتوکد

تاریخ : ۲۱ فروردین ۱۳۹۱

آموزش اتوکد ‎

نام کتاب :  لذت اتوکد

نویسنده : مهندس محمد معظمی

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  45

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  835   کیلوبایت

توضیحات : مخاطب اصلي اين كتاب كاربراني هستند كه تاكنون با نرم افزار كار نكرده اند. شيوه نگارش كتاب تفاوت زيادي با كتابهاي با هدف مشابه دارد؛ در اغلب « نوآموز » اين زمينه كتاب هاي آموزشِ نرم افزارهاي رايانه اي، به علت گستردگي نرم افزارها و بويژه سعي نويسنده بر بيان تمامي قسمت ها، متاسفانه اين مشكل ديده مي شود كه كاربر نوآموز به يكباره با حجم وسيعي از اطلاعات كاملا جديد و ناآشنا روبه رو مي شود كه يادگيري همه آن غيرممكن يا بسيار سخت و زمانبر مي نمايد، در نتيجه يا دست از مطالعه آن برمي دارد ويا پس از مطالعه كتاب با سختي بسيار، باز هم قادر به انجام كار به صورت عملي نيست و اغلب فقط در حد مثا لهاي كتاب مي تواند از نرم افزار استفاده كند، اما در عين حال فرمان هايي مي داند كه حتي كساني كه مدت هاست با آن نرم افزار كار مي كنند هنوز نه مي دانند و نه حتي يكبار هم به آن ها نياز پيدا كرده اند. در اين كتاب سعي بر آن است تا قسمت هاي پيچيده و دست و پاگير، براي نوآموز گفته شود تا توانايي انجام هر نوع ترسيمي در او ايجاد گردد. بدين منظور فقط فرمان هاي كليدي كه كاربرد اساسي دارند گفته شده و بعد از هر فرمان تمريني متناسب با آن آمده كه در عين سادگي شامل نكات مهمي است و شخص، براي بهرهمندي از حداكثر نتيجه، بايد بتواند فقط با استفاده از فرمانهايي كه تا آنجا آموخته آن

(بیشتر…)