• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
  • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
  • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
  • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
  • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب جاده جهنم

تاریخ : ۱ مرداد ۱۳۸۹

جاده جهنم

 

نام کتاب :  جاده جهنم

نویسنده :  مهرداد امیر رحیمی

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :فارسی

تعداد صفحه :  228

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 1,490 Kb

توضیحات :  رماني شامل دوازده فصل مستقل اما مرتبط كه بدنبال به تصوير كشيدن پيچيدگي هاي درون انسان است …

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب نفرین زمین

تاریخ : ۱۴ اسفند ۱۳۸۸

نفرین زمین

 

نام کتاب :  نفرین زمین

نویسنده : جلال آل احمد

ناشر پارس بوک

زبان کتاب :  فارسی

تعداد صفحه :  107

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 756 Kb

توضیحات :   باز که این اقا پسر قشنگ با نامه ی اعمالش آمد. ننه خیری ، این بنده  خدا مامور است ، تقصیری ندارد و این جوری داشتم مثلا به مروج نیش و کنایه میزدم . ننه خیری اینها را که شنید گفت :

من اضافات و ترفیعات نمی فهمم یعنی چه ؟ مت تا حالا شنیده بودیم که مال مرده را تقویم می کنند اما ما
زنده را دیگر چرا ؟ من فقط بهش گفتم صبر کن تا شوهرم بیایید.

مروج حرفش را قطع کرد و گفت : شما یک حرف های دیگری هم زدید ننه خانم . خوب زدم که زدم ، قرآن خدا غلط می شود . حالاش هم می زنم . تو بگو آقا معلم ، تو که از یر و بالای ما خبر داری . و دوید و رفت و یک
نعلبکی کشمش و توت اورد گذاشت جلوی ما و دنبال کرد : خاک بر سر ماه جان کننده که قدر تو را ندانست . کاش خودم دختر داشتم برات عقد می کردم . درد وبلات بخورد توی سر نصرالله .

گزیده ای از کتاب داستان نفرین زمین اثر جلال آل احمد

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب خرمگس

تاریخ : ۳۰ بهمن ۱۳۸۸

خرمگس

 

نام کتاب :  خرمگس

نویسنده : اتل لیلیان وینیچ

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  فارسی

تعداد صفحه :  285

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 1.7 Mb

توضیحات :   خرمگس نام داستانی از نویسنده انگلیسی، اتل لیلیان وینیچ می‌باشد که در دهه ۱۹۶۰ انتشار یافت. این داستان در کشور ایران، توسط خسرو همایون‌پور و ترجمه‌ای دیگر توسط داریوش شاهین به فارسی برگردان شده‌است. این کتاب در سال ۱۸۹۷ در انگلستان و آمریکا منتشر شد. وینیچ در این کتاب سیمای انسان‌هایی را مجسم کرده‌است که برای کسب آزادی, استقلال و حقوق اجتماعی خود دست به مبارزه می‌زنند و در این راه از مرگ نیز هراسی ندارند. «عشق» در این کتاب مقامی ارجمند دارد.نقش اصلی این کتاب آرتور برتن است که یک انگلیسی مقیم در ایتالیا در زمان سلطهٔ اطریشی ها بر این کشور است، او پس از شکست عشقی خود دست به یک ماجراجویی بزرگ می‌زند و بعدها دوباره به ایتالیا بازمیگردد و در یک گروه انقلابی به کار مشغول می‌شود.

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب PDF هری پاتر و دومین حلقه قدرت

تاریخ : ۱۴ دی ۱۳۸۸

هری پاتر

 

نام کتاب :  هری پاتر و دومین حلقه قدرت

نویسنده : جوآن کتلین رولینگ

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :فارسی

تعداد صفحه :  214

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 1.48 Mb

توضیحات :  با اینکه تابستان خیلی وقت بود که شروع شده اما سرما هنوز بیداد می کرد . اغلب روزها خیابان ها یخ زده و  شیشه ي ماشین ها و خانه ها بخار زده بود. هیچ کس در کشور بدرستی نمی دانست علت این مه ناگهانی چیست و چرا از بین نمی رود . تلوزیون و روزنامه ها محل انواع شایعات و جنجال ها بودند . برکناري ناگهانی نخست وزیر و سر کار آمدن نخست وزیر جدید نه تنها بر سر و سامان بخشیدن اوضاع کمک نمی کرد بلکه بر
تشنج ها و کشته شدن ناگهانی و بدون علت مردم افزوده بود . مردم دیگر جرئت بیرون ماندن و یا به تفریح رفتن را نداشتند حتی خبر نگارهاي روزنامه ها و کانال هاي تلوزیونی هم گاهاً از درون ماشین هاي گرم و نرمشان با وزیران و اعضاي کابینه مصاحبه می کردند . شایعه شده وبود که عده اي از مردم بدون علت می افتند و می میرند یا اینکه تا م دت ها بی روح و هویت به نقطه اي خیره می شوند انگار که سالها با شادابی و سلامتی فاصله دارند . یکی از گزارشگران پر شور کانال شماره 1 که پر جرئت ترین خبرنگار منطقه بود هر روز در خیابان ها پخش زنده داشت . دیگر مردم عادت کرده بودند که در خانه هاي امن و گرم و نرمش ان بشینند و پر بیننده ترین برنامه زنده یعنی برنامه کانال شماره ي 1 را ببینند.
 

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب PDF تقدیر شیرین

تاریخ : ۲۵ آبان ۱۳۸۸

تقدیر شیرین

 

نام کتاب :  تقدیر شیرین

نویسنده :  اسدی

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب : فارسی

تعداد صفحه :  73

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 760 Kb

توضیحات :  زنگ آخر به صدا در آمدو بچه ها دوان دوان از كلاسها بيرون آمدند تا هر چه زودتر از مدرسه خارجشوند .من و ليلا هم كيفهايمان را برداشتيم و راهي منزل شديم .نيم روز بودو هوا نسبتا گرم مسيري كه ما براي رسيدن به خانه انتخاب كرده بوديم يكي ازكوتاهترين و متنوعترين راهها بود چون كه وجود بازارچه اي كه تقريبا نيمياز راه را بخود اختصاص داده بود سبب ميشد خستگي راه را كمتر احساسكنيم.وجود مغازه هاي مختلف و رفت و آمد مردم سر و صداي اتومبيلهاي در حالحركت و داد وفرياد دست فروشها كه هر كدام سعي داشتند جنس خود را به فروشبرسانند هميشه باعث تفريح ما ميشد  

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب PDF بیگانه

تاریخ : ۱۹ آبان ۱۳۸۸

بیگانه

 

نام کتاب :  بیگانه

نویسنده : آلبر کامو

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :فارسی

تعداد صفحه :  67

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 728 Kb

توضیحات :  ‌این اثر جامعه پایان جنگ جهانی دوم را به شدت متاثر می‌کند. ‌این کتابنقدها و تحقیقات بسیاری را در مراکز دانشگاهی و خارج از آن به خود اختصاصداده است. بیگانه را می‌توان با نقد فلسفی، جامعه‌شناسی، تکوینی و دیگرنقدها حتی پسااستعماری بررسی و مطالعه کرد. اما در ‌این مقاله کوششمی‌شود‌ این اثر بزرگ، که‌ اینک جزو آثار کلاسیک محسوب می‌شود با روشترامتنیت که از روش‌های نوین است مورد بررسی قرار گیرد.

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب اندوه ماه اثر آرش حجازی

تاریخ : ۳۰ شهریور ۱۳۸۸

اندوه ماه

 

نام کتاب :  اندوه ماه

نویسنده : آرش حجازی

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  فارسی

تعداد صفحه :  73

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 476 Kb

توضیحات :  اندوه ماه، داستان بلندی از آرش حجازی است که  اولین بار در سال 1373 چاپ و در سال 1378 تجدید چاپ شد و بعد از آن سال ها نایاب بود و نویسنده مایل نبود آن را دوباره منتشر کند، چرا که آن را شخصی ترین نوشته اش می دانست و حتا تردید داشت آن را «داستان» بنامد. بعد از موفقیت رمان شاهدخت سرزمین ابدیت، پنج سال است که خوانندگان آن رمان به شکل های گوناگون به نویسنده و ناشر فشار می آورند که اندوه دوباره منتشر شود، که نتیجه اش اکنون در دستان شماست.

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب PDF شما چیزی گم نکردین؟

تاریخ : ۱۸ شهریور ۱۳۸۸

آژاکس

 

نام کتاب :  شما چیزی گم نکردین؟

نویسنده : علی اکبر کرمانی نژاد

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :فارسی

تعداد صفحه :  136

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 665 Kb

توضیحات :  هوا آن قدر تاريك بود كه فكر مي كردم سقف آسمان آمده پايين . فكر ميكردم اگر دستم را دراز كنم ، دستم توي سياهي آسمان گم مي شود .همه چيزعوض
شده بود .بوته هاي لب جو پرازفش فش مار بود وجو مثل اژدها غرش مي زد وجلو مي رفت . آن قدر ترسيده بودم كه دندان هايم درك درك وَر هم مي خورد . ولينمي فهميدم چرا ور نمي گردم .جنازه ي خرگوشوم تو بغلم بود .گردنش شلشده بود وكله ش همراه هر قدمي كه بر مي داشتم ،به اين طرف وآن طرف ميافتاد .خر گوشوم ،همين سر شبي مرده بود ومن داشتم مي رفتم تا زير درختسايه خوش خاكش كنمشكم خرگوشوم باد كرده بود .بچه ها مي گفتند : هر چيزي كه شكمش باد كنه تودلش بچه داره .چقدرخوشحالبودم ومي گفتم: هف هشت تا بچه مي زايه واونوخ …مادرمم شكمش باد كرده ،يعني اونم تو شكمش بچه داره ؟ …اگر اونم مثل خرگوشو بميره چي ؟

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب PDF زنی که مردش را گم کرد

تاریخ : ۲۶ تیر ۱۳۸۸

زنی که مردش را گم کرد

 

نام کتاب :  زنی که مردش را گم کرد

نویسنده :  صادق هدایت

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  فارسی

تعداد صفحه :  25

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 223 Kb

توضیحات :  داستان کوتاه زنی که مردش را گم کرد،نوشته صادق هدایت است. ظاهرا نویسنده سعی داشته با نوشتن این داستان کوتاه، خصوصیات بیشتر زن های ایرانی را بنویسد. فرهنگ های غلط مردسالارانه که برای زنان جامعه ما نه تنها آزار دهنده نیست، بلکه به نوعی عادت خوب تبدیل شده است…!  داستان کمی قدیمی است، اما هنوز نیز می توان این نوع  فرهنگ را در بسیاری از زنان ایران یافت.

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب PDF رمان دالان بهشت

تاریخ : ۳ تیر ۱۳۸۸

رمان دالان بهشت

 

نام کتاب :  دالان بهشت

نویسنده :  نازی صفوی

ناشر : پارس بوک

زبان کتاب :فارسی

تعداد صفحه :  506

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 2.66  Mb

توضیحات : گفتگو با نازی صفوی نویسنده رمان دالان بهشت :

تا بهشت راهی نیستكار دختر و پسر جوانی به خاطر توقع های زیاددختر، به جدایی می كشد. پسر می رود و زندگی دوباره تشكیل می دهد و دختر درتنهایی خودش، متوجه اشتباهش می شود. بعد از ماجراهایی دختر و پسر داستان،دوباره به هم می رسند. به نظرتان از سوژه ای تا به این حد تكراری و كلیشهای می شود داستانی خوب و خواندنی درآورد؟ نازی صفوی نشان داده كه می شود. او در دالان بهشت با پرداخت خوب روحیات دختر توانسته كاری متفاوت ارائه بدهد.
نازی صفوی، متولد 1346 در تهران است. كتاب اولش، دالان بهشت در
سال ۱۳۷۸ منتشر شد و از آن موقع تا حالا سومین كتاب پرفروش 14سال اخیر بودهاست ( بعد از بامداد خمار و چراغ ها را من خاموش می كنم ). داستان بعدی او، برزخ اما بهشت سال ۸۳  منتشر شد و نشان داد كه با نویسنده ای كم كار طرف هستیمدالان بهشت را به اصرار یكی از دوستانم به چاپ رساندم و هیچ قصدیبرای نویسنده شدن و چاپ كتاب نداشتم و ندارم. ولی خوشبختانه كتاب به چاپ سوم رسید و با استقبال خوانندگان روبه رو شد. این برخوردها و نامه هایمردم است كه همچنان به من روحیه می دهد. حتی هفته پیش در آمریكا كتابدالان بهشت ترجمه شد و من از كشورهایی مثل استرالیا، انگلیس، كانادا و نامه و ای میل دارم.  نوشتن دالان بهشت از یك یادداشت كوچك پشت جعبهدستمال كاغذی ماشین شروع شد؛ وقتی كه پشت چراغ قرمز گیر كرده بودم. بعد هم برزخ اما بهشت را نوشتم. الان هم 3 تا كتاب دارم كه معلوم نیست كی تمام میشود  . چون خودم را محدود به زمان نمی كنم؛ شاید یك ماه دیگر یا شاید 2سال دیگر. اسم یكی از آنها این است: تا بهشت راهی نیست، اگر این جان خسته بذارد . این اسم را تا حالا به هیچ كس نگفته بودم ولی فكر می كنم اسم خوبی بشود.من همیشه حسم را می نویسم و باور دارم حرفی كه از دل برآیدبر دل می نشیند و مطمئنا كتابی كه با احساس نوشته نشود، قابل خواندن نیست؛ مثل آشپزی از روی كتاب كه آن طعم واقعی را نخواهد داشت و هیچ وقت مثل غذایمادربزرگ نمی شود! قواعد و قانون ها در نوشتن باید رعایت شود. ولی بدوناحساس فایده ای ندارد و اگر نویسنده پشت داستان فكری نداشته باشد یا دردیرا نكشیده باشد، نمی تواند داستان جالبی بنویسد.

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب PDF رمان دسیسه، نوشته ماکسول گرانت

تاریخ : ۲۶ خرداد ۱۳۸۸

رمان دسیسه

 

نام کتاب :  دسیسه

نویسنده :  والتر گیپسون

مترجم :دکتر قاسم کیانی

ناشر : پارس بوک

زبان کتاب :فارسی

تعداد صفحه :  125

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 757  Kb

توضیحات : این رمان زیبا و جذاب را والتر گیپسون آمریکایی ( با نام مستعار ماکسول گرانت ) نوشته، و توسط دکتر قاسم کیانی در سال 83 به زبان فارسی ترجمه شده است. لازم به ذکر است که این کتاب نسبت به سایر کتب مشابه، از کیفیت بالایی برخوردار است.

 

(بیشتر…)

دانلود کتاب خوشه های خشم – اثر جان اشتاین بک

تاریخ : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۸

کتاب و رمان خوشه های خشم

 

نام کتاب : خوشه های خشم

نویسنده :  جان اشتاین بک

ناشر : پارس بوک

زبان کتاب :  فارسی

تعداد صفحه : 47

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 300 Kb

توضیحات :جان اشتاين بك ( 1968  1902 ) داستان نويس آمريكايي دو دوره  متفاوت از زندگي را تجربه كرد: در دوره اول بسياري آثارش در حمايت از رنجبران و فقيران بود: آثاري همچون خوشه هاي خشم در 1939 ( كه انتشار آن مالكان و مقامات آمريكا را به خصوص در دو ايالت اوكلاهما و كاليفرنيا خشمگين كرد ) ، در نبردي مشكوك، مرواريد، راستة كنسروسازها و غيره كه اكثراً دربارة كارگران و كشاورزان و مردم فقير  كاليفرنياست. اما در دورة دوم و در اوج ثروت و رفاه، ناگهان مردمي را كه شهرت او را به دوش كشيده بودند به يكباره فراموش كرد.

 

(بیشتر…)