• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
  • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
  • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
  • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
  • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب زمين گهواره ي من بود

تاریخ : ۱۵ بهمن ۱۳۹۰

زمین گهواره ی من بود

 

نام کتاب :  زمين گهواره ي من بود

نویسنده : دكتر رضا كشاورز

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه : 200

قالب کتاب : PDF  

حجم فایل :   620  Kb

توضیحات :  كتاب زمين گهواره ي من بود نوشته ي دكتر رضا كشاورز ، در مورد دخالتهاي بي رويه ي بشر در طبيعت در جهت منافع شخصي و يا گروهي نوع بشر مي باشد . انساني كه طي چندين قرن بخصوص سالهاي اخير كه با گرم شدن كره ي زمين تغيير اكوسيستم را سبب شده و با ذوب شدن يخهاي قطبي و بالا آمدن سطح آبها در نهايت بر اثر عوامل بشري اين كره ي خاكي را رو به نابودي برده است . نوشتار اين كتاب جرياني داستان گونه را دنبال مي كند كه بيشتر به صورت پيشگوئي جلو رفته و بسياري از اتفاقات زمين را قبل از رخداد آنها پيش گوئي كرده است. عجيب آنجاست كه بسياري از اين اتفاقات پس از نگارش كتاب به صورت واقعي اتفاق افتاذه است ، از جمله زلزله ي ژاپن ، سيل تايلند ، جنگ و..

(بیشتر…)

دانلود کتاب PDF گزارش زلزله بم

تاریخ : ۲۹ مهر ۱۳۸۸

گزارش زلزله بم

 

نام کتاب :  گزارش زلزله بم

نویسنده : دکتر سید اکبر بیان زاده

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  فارسی

تعداد صفحه :  106

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : 453 Kb

توضیحات :  زمينلرزه 5 ديماه 1382 بم در ساعت5:26:26  به وقت محلی  ( ساعت 1:26:26 روز 26 دسامبر 2003 به وقت بين المللی  GMT) در  شهر تاريخی بم در
جنوب شرقی کشور و در جنوب شرقی کرمان رخ داد . اين زلزله در ساعات آغازين بامداد که اکثر ساکنان بم خواب بودند اتفاق افتاد، که اين مساله را می توان به عنوان يکی از عوامل تشديد تلفات جانی در نظر گرفت.  آمار تلفات رسمی بيش از 25000 نفر و مجروحان حدود 50000 نفر اعلام گرديد. بيش از 100000 نفر نيز بی خانمان شدند. کانون زمينلرزه – بر اساس اطلاعات کسب شده از لرزه اصلی و پسلرزه ها توسط لرزه نگارها و شتابنگارهای   مستقر در بم –  در محدوده شهر بم واقع بوده است. بر اساس بررسی های انجام شده بخشی از گسل بم که از کنار شهر بم عبور می کند در اين زلزله فعال شده است.

 

(بیشتر…)