• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب آب مجازی

توضیحات : افزایش روز افزون قیمت انرژی و بحران آب و مواد غذائى از عمده‌ترین چالش‌های اخیر جهان است، از طرفی افزایش جمعیت جهانى، آبادى و توسعه اقتصادى و صنعتی ( شروع دوران فراصنعتی دوم یا دوران انقلاب صنعتی سوم) در دهه‌هاى آینده، به خصوص در کشورهای در حال توسعه که سعی می کنند سریعاً توسعه کشور خود را به اولین نقطه مسیر رو به تزاید توسعه جهانی برسانند ، سیاستمداران و اندیشمندان جهان را ناگزیر خواهد کرد، به فکر تولید و یافتن منابع جدید آب و انرژی بیافتند. نباید فراموش کرد که ذخایر انرژی های فسیلی جهان در حال خالى شدن هستند و کاهش منابع آب شیرین که در ارتباط تنگاتنگ با انرژی است نیز تهدید آمیز شده است، بررسی دلایل و اقدامات صورت گرفته گذشته نشان می دهد دو بخش آب و انرژی در جهان در صورت مدیریت تولید و مصرف استراتژیک و هوشمندانه ، به سادگی قادر به تامین طولانی مدت مایحتاج زندگی بشر هستند. با این وجود، تامین و حفظ منابع آب به عنوان یک منبع تجدیدشدنى برای تولید انرژی، مطرح است و لازم است متفکران دنیا نگرش‌ها و راهکارهای جدیدی را برای اطمینان بخشی به ساکنین کره خاکی، از بابت تامین امنیت آب و انرژی ارائه نمایند چرا که آب و انرژی، تاثیرات مستقیمی روی مواد غذایی مردم جهان دارند و این موضوع اهمیت پرداختن به آن‌ها را دو چندان می کند.

باید با مهندسی مجدد کلیه روش‌های قبلی تجدید نظر شده و مصارف کنترل گردیده، تا دانسته شود که ناسازگارى‌ها در رویه‌هاى اخیر کدام ها هستند؟ یک برنامه‌ریزى راهبردى همه جانبه با دیدگاه ارتباطات آب و انرژی و مواد غذایی و زراعت و غذا خصوصاً رابطه با محیط زیست باید برای تمام جهان نوشته شود. نویسندگان در این کتاب راه حلی برای تسکین کمیابى آب و مدیریت توزیع جهانی آن ، ارائه خواهند کرد. اکنون زمانی است که دست اندر کاران مدیریت منابع آب در جهان به این باور برسند که آب به یک کالای اقتصادی و حتی سیاسی و استراتژیک تبدیل شده است و همانند سایر کالاها دارای بازار‌های عرضه و تقاضای واقعی است و می توان با روش‌های اقتصادی و آنالیز حساسیت میزان وابستگی به آن را مورد ارزیابی قرار داد و در شدت عرضه و تقاضای آن با برنامه‌ریزی استراتژیک، دست برد و آینده را به نفع بشریت ترسیم کرد.

نام کتاب : آب مجازی
نویسنده : تورج مهدی زاده ملاباشی
تعداد صفحه : 116
حجم فایل : 1,130 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 8 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب آب مجازی”

 1. رسول دانشجوی دکترای کتابداری گفت:

  کتاب وق العاده ای است
  منابع بسیار معتبرند
  منابع اصلی که بر اساس آنها نتیجه گرفته شده عمدتا آزمایشات ومحلی هستند
  بسیار عالی و درجه یک
  کمتر کتابی است که تا این حد خود نوشته است و کپی کاری نیست

 2. به دانشجوی روابط عمومی گفت:

  سلام زمانی که منابع معتبری باشد و بجای آن منابع معتبر به منابع کمتر معتبری مثل ویکی ها و یا وبلاگ ها ارجاع داده شود بله حرف شما و نظرتان منطقی است اما اگر کتاب را ملاحظه بفرمایید که اولین کتاب در زمینه آب مجازی در کل دنیا به شمار می رود موضوع آب مجازی یک موضوع سیاسی است اطلاعات آن پنهان نگهداشته شده و اولین بار در سال ۲۰۰۳ بخشی از اطلاعات آن منتشر شد ضمنا در کل کتاب سه سطر به ویکی ارجاع داده شده شما ارجاع ها به پدر آب مجازی که هوکسرا باشد را نادیده گرفته اید ضمنا نصف کتاب در مورد استان اردبیل و محاسبات است و به آمارنامه های رسمی ارجاع شده است بهر حال از اینکه وقت گذاشتید و تذکر دادید از شما ممنونم.

 3. o9183531589 گفت:

  سلام سپاس ودرود برشما که اطلاعات اب مجازی را در هختیار این جانب گذاشتید

 4. سیمین گفت:

  با سلام و احترام
  بسیار ممنون و سپاسگزار از اینکه تجربیات و علم خود را به صورت رایگان در اختیار عموم قرار داده اید.

 5. دانشجوی روابط عمومی گفت:

  با سلام جناب آقای مهدی زاده
  منابع کتاب آب مجازی معتبر نیست و از این لحاظ کتاب پرمحتوایی به شمار نمی رود. مثال : سایت ویکی پدیا به هیچ عنوان منبع علمی محسوب نمی شود. به درود….

 6. هدا ز گفت:

  از اینکه رایگان است متشکریم

 7. رحیمی گفت:

  عالی

 8. omidsalehy گفت:

  very nice. thanks