• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب آموزش و پرورش آینده

توضیحات :  نقش آموزش و پرورش در تربیت کودکان و نوجوانان نقشی بی بدیل و تاثیرگذار است؛ به همین سبب کشورهایی که رشد و پیشرفت را از اهداف خود می دانند، در نخستین گام برنامه‌ریزی فرهنگی، به ارتقای وضعیت تعلیم و تربیت از طریق ساختار آموزش رسمی می پردازند. فرهنگستانهای جمهوری اسلامی ایران، با آگاهی از این مهم و با هدف استفادها ز نظر متخصصان تعلیم و تربیت، پس از بررسی وضعیت کنونی نظام آموزشی، لازم دانستند در گام نخست تالیف کتابی را طراحی و برنامه‌ریزی کنند که اکنون با عنوان “آموزش و پرورش آینده؛ بازخوانی آموزش وپرورش ایران در آستانه قرن پانزدهم شمسی” در اختیار سیاستگذاران و علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. ازآنجاکه بازنگری اندیشه‌ها و اهداف کلان آموزش و پرورش ایران، در پی تغییرات متعدد نظام آموزشی، نیازمند بررسی همه‌جانبه است و از طرفی، رسیدن به آینده مطلوب بدون بازخوانی نقادانه تجارب زیسته گذشته، ناممکن خواهد بود یا در صورت امکان یافتن، نقصان و کاستی در آن راه خواهد یافت، این مجموعه می‌کوشد با نگرشی چندسویه به موضوع آموزش و پرورش در جهت بهبود ساختار آموزش عمومی پیش از دانشگاه، پیشنهادهایی برای تصمیم‌سازان، سیاست‌گذاران و دست‌اندرکاران تدارک ببیند.

نام کتاب : آموزش و پرورش آینده
نویسنده : فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران
تعداد صفحه : 704
حجم فایل : 29,700 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 2 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب آموزش و پرورش آینده”

 1. مهدی کاتب گفت:

  سلام و عرض ادب
  معلم با تعلیم و نشرِ علم، انسانها را به سوی کمال و پیشرفت سوق می دهد و عشق و ایمان را بر لوح جان و ضمیر پاک انسانها ثبت می کند و ندای فطرت را در فضای عالم طنین انداز می گرداند. در حقیقت تمام ترقیات و کمالات انسانها مدیون معلم است. نقش معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می‌کند. چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند. برای ارتقا و رشدکارآفرینی حدود 16 میلیون دانش آموز لزوما نیاز به اولویت گذاری برنامه ها و فعالیت ها با توجه به محدودیت های منابع انسانی و منابع اعتباری کشور می باشد .
  برای رسیدن به اهداف پیش بینی شده در کتاب آموزش و پرورش آینده لازم است نقطه زنی کرد در غیر اینصورت همان نتیجه سند تحول و … حادث می شود . در استراتژی و راهبرد ، ضرورت توجه به حدود یک میلیون معلم موجود و در آینده است ( توجه جدی به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجائی ) .
  با توجه به جایگاه بی بدیل معلمان در انسان سازی ، موسسه منتظران منجی علیه السلام تشکیلات جامعه معلمان مهدوی را تاسیس کرده تا بتواند در تعامل با این قشر فرهیخته و تاثیر گذار، فرهنگ جامعه را به سوی والاترین ارزش های الهی سوق دهد.
  جامعه معلمان مهدوی متشکل از آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مدرسان آموزش خانواده و همکاران اجرایی مدارس و وزارتخانه اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بوده، همان ها که تجلی عشق به انسان ها هستند و با درک شرایط خاص کنونی و آسیب های مختلفی که در بعد انسانی همه را تهدید می کند با بهره مندی از توانایی تدریس و تبلیغ در صف مقدم مبارزه با ناتوی فرهنگی دشمنان قرار گرفته و با تفکری جهان شمول در صدد گسترش فرهنگ انسان شناسی و مهدویت در جامعه میباشند.
  جامعه معلمان مهدوی بر اساس مبانی هستی شناسی و انسان شناختی کوتاه ترین مسیر برای تحقق تحول بنیادین در معلمان عزیز را تغییر نگاه به خویشتن و هستی می داند زیرا همه انسان ها نسبت به خود حبّ ذات دارند و در صدد رسیدن به خوشبختی و سعادتند اما از آنجا که با حقیقت گوهر خود آشنا نشده و تعریف درستی از نظام هستی ندارند در افکار، انتخاب ها، ارتباط ها و رفتار ها دچار اشتباه و خطا می شوند.
  چشم انداز: ما برآنیم تا با الگوسازی نظام تربیتی و تمرکز بر شایستگی های انسانی و الهی معلمان، به انسانهائی توانمند و متخصص جهت زمینه سازی ظهور منجی علیه السلام و نیل به دولت کریمه دست یابیم.
  ماموریت: ارتقا تربیت و توانمندسازی معلمان برای دستیابی به سبک زندگی مهدوی در تمدن نوین اسلامی.
  لذا این آمادگی وجود دارد که همکاری لازم صورت گیرد .

 2. مهدی کاتب گفت:

  سلام
  ممنون از زحمات