• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب استقرار دیکتاتوری رضاخان در ایران

توضیحات : رضاشاه در طول زندگی خود و حتی پس از آن به دلایل مختلف به نام‌هائی چند خوانده شده است. در جوانی به نام ناحیه‌ای که از آن برخاسته بود «رضا سوادکوهی» نامیده می‌شد. با ورود به نظامی‌گری به «رضاخان» و سپس، با ذکر درجه نظامی‌اش، به «رضاخان میرپنج» شناخته شد. بعد از کودتای ۱۲۹۹ و به دست‌گرفتن وزارت جنگ و فرماندهی کل قوا، او را «سردار سپه» می‌خواندند. پس از رسیدن به سلطنت و انتخاب نام خانوادگی پهلوی به «رضاشاه پهلوی» شناخته شد. در سال ۱۳۲۸ با تصویب مجلس شورای ملی به او لقب «کبیر» داده شد و از آن پس هوادارانش او را «رضاشاه کبیر» می‌خوانند.

نام کتاب : استقرار دیکتاتوری رضاخان در ایران
نویسنده : ا.س. ملیکف
تعداد صفحه : 129
حجم فایل : 4,260 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 11 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب استقرار دیکتاتوری رضاخان در ایران”

 1. رسول گفت:

  تاریخ دو سده اخیر ایران سرشار از حوادث مهمی است که به دلیل فقر تاریخنگاری معاصر مسکوت یا ناشناخته مانده است. تاکنون درباره قحطی بزرگ سال‌های ۱۹۱۷-۱۹۱۹ میلادی در ایران چیز زیادی نمی‌دانستیم و اهمیت و جایگاه بزرگ این حادثه را در تعیین سرنوشت جامعه ایران، به‌ویژه صعود دیکتاتوری پهلوی، نمی‌شناختیم. اینک به همت «دکتر محمدقلی مجد» می‌توانیم با نخستین پژوهش جدّی درباره این حادثه سرنوشت‌ساز آشنا شویم . دکتر محمد قلی مجد، بر اساس اسناد غنی موجود در مرکز اسناد ملّی ایالات متحده آمریکا (نارا)، تصویری هولناک از ایران در سال‌های جنگ جهانی اوّل و پس از آن به دست اورده است. اسناد علنی شده دولت آمریکا درباره دوره تاریخی فوق، که در کتاب (قحطی بزرگ و نسل‌کشی در ایران ۱۹۱۷-۱۹۱۹)، ثابت می‌کند که بزرگ‌ترین نسل‌کشی سده بیستم میلادی در ایران رخ داد و ایران بزرگ‌ترین قربانی جنگ اوّل جهانی بود. طبق تحقیق دکتر مجد، در طول سال‌های ۱۹۱۷-۱۹۱۹ بین هشت تا ده میلیون نفر از مردم ایران در اثر قحطی یا بیماری‌های ناشی از کمبود مواد غذایی و سوءتغذیه از میان رفتند و جمعیت ایران به شدت کاهش یافت. «قحطی بزرگ» عنوان اثر جدیدی است که توسط مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی منتشر شده است. این اثر، پژوهشی است که به بررسی آثار و تبعات اقتصادی جنگ اول جهانی در ایران از جمله قحطی بزرگ سالهای ۱۲۹۸ ـ ۱۲۹۶ پرداخته است.[از موهبات دیکتاتوری رضاخانی][رجوع شود به کتاب قحطی بزرگ]

 2. homan arya گفت:

  ابرمردی بی همتا در تاریخ نوین ایران.خدمات بزرگ این ابرمرد ستودنی است

 3. homan arya گفت:

  ابرمردی بی همتا در تاریخ نوین ایران.خدمات بزرگ این ابرمرد ستودنی است واقعا شایسته و سزاوار نام پدر ایران نوین میباشند.کسانی که خدمات بزرگ رضاشاه بزرگ رو نادیده میگیرند دو دسته اند یا دشمنان واقعی ایرانند یا دانش و فهم و درک و سواد و بینش ان رو نداشتند و ندارند تا از بزرگی و تمام ارزشهایی که این ابر مرد برای ایران و ایرانی به ارمغان اورد بااطلاع باشند.دورود بر روح بزرگ رضاشاه بزرگ و محمدرضاشاه بزرگ.

 4. هادی گفت:

  همه اینو می دونیم که اگه رضاخان نبود کسانی مثل میرزا کوچک جنگلی ایران رو تجزیه کرده بودن پس شایسته یک ایرانی نیست که در مورد رضاخان از چنین الفاظی استفاده کنه دیکتاتور کسانی بودند که در سال ۱۳۲۰به کشور ما تجاوز کردن و امروز نیز به خاطر اینکه ایرانی ها ازاین اقدام وحشیانه آنها چشم بپوشن برای ما قرآن هدیه میارن

 5. جواد گفت:

  مدیریت محترم سایت پارس بوک
  سلام
  امید است ارزش والای این سایت را پاس داشته و همواره کتابهائی را عرضه دارید که دست تحریف بر آن نرفته باشد . کار والای شما ستودنی است.
  از سایت شما هیچگاه خسته نخواهم شد . با سپاس

 6. fati گفت:

  خدمتی که این پدر و پپسر در حق ایران کردن رو هیچ پادشاهی نکرده….
  متمدن کردن عوام کار هر کسی نیست.

 7. محمدرضاقیاسی گفت:

  درودبرشما
  چراازخدماتی که رضاشاه بادست خالی انجام داده کتابی ارسال نمی کنید.ماننددانشگاه تهران،پل ورسک،وبسیاری موارددیگرکه هنوزآثارآن باقی،ومورداستفاده تاسالهای بسیاردیگرمی باشدمگردرحال حاضردیکتاتوری به مراتب شدیدترازدوره آن مرحوم وجودنداردچراجرأت ارسال آن راندارید؟

 8. اصغر گفت:

  سلام متأسفانه دانلود نمی شه لطفا‌‌ مشکل را بررسی نمائید با تشکر

 9. book گفت:

  خدا بیامرزه رضاخان رو
  اگه زنده بود کسی جرات نداشت اینجوری پشت سزش حرف بزنه