• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب اندیشه های رضاشاه کبیر

توضیحات :  کتاب اندیشه‌های رضا شاه کبیر نوشته دکتر فتح الله بینا منتشر شده در تهران به تاریخ اول اردیبهشت ۱۳۲۹ خورشیدی است. خود نویسنده در مقدمه توضیح مفصل و جامعی از محتوای کتاب آورده نگاه کلی کتاب معطوف است به تغییر حکومت از نظام مشروطه قاجار به پهلوی و اوضاع شرایط داخلی ایران و نیز ایران در عرصه جهانی و مقایسه آن با شرایط دول اروپایی از جمله فرانسه و همچنین تاثیر جنگ جهانی دوم بر ایران و نقش ایران در این بین. نگاه میهن پرستانه و شاه دوستی نویسنده در سراسر کتاب موج میزند این احساسات در نثر کتاب هم تاثیر گذاشته و در بسیاری موارد آن را به صورت بیانه های مهیج ادبی درآورده…

نام کتاب : اندیشه های رضاشاه کبیر
نویسنده : فتح الله بینا
تعداد صفحه : 260
حجم فایل : 1,900 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 8 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب اندیشه های رضاشاه کبیر”

 1. گاو گفت:

  داداش من گاو هم اینو میدونم که قضاوت راجع به آدما بر مبنای حاصل کارها و اعمالشونه نه بر مبنای شایعات و توهمات و شنیده های دهن به دهن چهل کلاغ شده، آنهم در شرایط و امکانات و فرهنگ مردم آنزمان. جالب اینجاست حتی یک صدم این بدگوییها رو در مورد قاجاری که بیش از یک قرن درست زمانی که دنیا بواسطه انقلاب صنعتی و تحول فرهنگی با سرعت در حال پیشرفت بود، دمار از روزگار این کشور درآوردن و حتی بخش‌های آباد و بزرگی از ایران رو تقدیم روس‌ها کردن و… نمیگین‌‌ … این چه کینه ی شتریه که نسبت به این پدر و پسر دارین. داداش برو خودت بیغرض بررسی کن که کدومشون چی تحویلرفتن وچی تحویل دادن…

 2. داور گفت:

  رضا شاه در یک نگاه

  1. با کودتا روی کار آمد— با کودتا به حکومت ۱۲۵ ساله سلسله قاجار پایان داد و بعدا تلاشی نافرجام کرد تا به سلطنتش رنگ و لعاب جمهوری دهد اما موفق نشد. او پس از وارد کردن مظاهر و ساختارها و رویه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی غرب به کشور طی حدود دو دهه سلطنت بر ایران، از سوی هوادارانش به پدر ایران نوین معرفی شد، اما فرجامش به اخراج از ایران و زندگی و مرگ در شرایط خشک آب و هوایی در جنوب قاره آفریقا به خواست و دستور حامی انگلیسیش ختم شد.
  2. سواد درست و درمان نداشت بعضی هم می گویند کلا بی سواد بود (فرهیخته علمی نبود)
  3. ضدیت با دین داشت
  4. وابسته بود و مستقل نبود
  5. یک جو غیرت و مردانگی نداشت چون وقتی انگلیس ها او را (از کشور خودش) اخراج کردند حاضر نشد مردانگی بخرج بدهد و بگوید نمی روم و لو مرا بکشید، به اصفهان رفت و سپس به یزد و کرمان و در شهر کرمان به بیماری عفونی گوش درد مبتلا شد. او تصمیم داشت چند روز در کرمان اقامت کند اما این درخواست با مخالفت کنسول انگلیس که اصرار داشت هر چه سریعتر از کشور خارج شود روبرو شد. او با عصبانیت به کنسول انگلیس گفت: «کجا بروم‌، من حتی ۵ ریال پول در جیبم ندارم.» کنسول گفت نگران نباشید همه مخارج سفر شما تأمین شده و بعداً از پسرتان وصول خواهد شد.»
  رضاشاه تمایل داشت چند هفته در بمبئی اقامت کند و بعد رهسپار آمریکای جنوبی شود اما نمی‌دانست در انتخاب مقصد سفر هم اختیاری ندارد.

  شاه و همراهان پس از ۴ روز اقامت در کرمان، به ناچار عصر روز چهارم مهر ۱۳۲۰ به طرف بندر عباس حرکت کردند. شب را در سیرجان ماندند و ظهر روز بعد در دهکده حاجی‌آباد ناهار خوردند و شب هنگام به بندر عباس رسیدند. او شب را در یکی از ساختمانهای ارتش به سر برد ولی به خانواده‌اش گفت در کشتی مسافربری انگلیس ـ هندی «بندرا» که قرار بود فردا آنان را به سوی بمبئی ببرد استراحت کنند.

  رضاشاه پنجم مهر لباس نظامی را از تن درآورد و برای اولین بار لباس شخصی به تن کرد و وارد کشتی بندرا شد. فریدون جم و سایر درباریان و همراهان غیر از خانواده رضاشاه در اینجا از وی جدا شدند و کشتی در ساعت ۸ صبح به سوی بندر بمبئی در هند به راه افتاد. کشتی بسیار کند حرکت می‌کرد و او و خانواده اش ۹ مهر به ساحل بمبئی رسیدند. در ساحل یک انگلیسی به نام «کلرمونت اسکرین» که قبلاً سرکنسول بریتانیا در مشهد بود و به فارسی تسلط داشت وارد کشتی شد و به رضاشاه و همراهان گفت که حق خروج از کشتی ندارند. تعدادی سرباز هندی نیز مراقب بودند که هیأت ایرانی از کشتی خارج نشوند. «کلرمونت اسکرین» به رضاشاه گفت شما چند روزی در کشتی خواهید ماند و سپس به جزیره موریس در جنوب شرقی قاره آفریقا منتقل خواهید شد. او عصبانی شد و به مأمور انگلیسی گفت: «مگر ما بازداشت شما هستیم. شما حق ندارید برای ما تعیین تکلیف کنید. در تهران به من گفته بودند که به هر کجا بخواهم می‌توانم بروم. چرا اجازه نمی‌دهید من به آمریکای جنوبی بروم و چرا مانع می‌شوید که ما در بمبئی پیاده شویم؟»
  کلرمونت در پاسخ فقط یک جمله گفت و آن اینکه «من اظهارات شما را تلگراف می‌کنم ولی فعلاً جز آنچه گفتم نمی‌توانم انجام دهم.»

 3. ایمان گفت:

  نباید تاریخ رو سیاه و سفید دید اما عجیبه افرادی که خودشون رو آزادی خواه میدونن چکمه لیس رضا شاه هستند جنایات و بی تدبیری های رضا شاه بر کسی پوشیده نیست

 4. Mr Beat Beas گفت:

  بابا داوود جان ای که درتو میهن پرستی موج مکزیکی و خاندن اسم ان مرده که نفت شده(خدایش بیامرزد)تورا این چنین سخت برهم افکنده و ادای تنگهارا میاوری
  بر شاه اخر ایرانیان قسم برایت با شات گان در بالای سر پر از تخیل و هجویاتت نایستادند ک در کشوری که ازبس زیر خط فقریم به نفت میگیم اسمون.تو سینه را میشکافی .خوب نخوان نیا یا این موضوعات رو که میاد رو اعصاب نداشتت نخون .اقای پارس هم وجود خارجی نداره .چون وصلی طلا سایت رو خانوم و اقا کردی .ایشون در سردر شهرتون با جوشکاری قید کردن که فقط راسته از این محبت و گرداندن سایت این نیست ک جزو درباریان طاغوت و خزعبلات که واسه پهلوی میگن هستند ایشان مبنا را بر کتاب های نایاب میگذارند .موجودات دوپا بنام اانسان ادم و ادمک ها براساس تمایلات نفسانی ان دسته که مقبول افتد را دان و مطالعه مینمایند.
  شما کبیری اون صغیر
  خدایی حالا من ن شاه دوست و نه ضد شاه نه با این سلسله
  جون تو ک کبیری کم تمدن اورد۲تاپهلوی.۶۰تاقاجار چکارکردن قبلشان ول کن ام حالا.لباس ها نوع صحبت ووووو .پهلوی رو نگا کن.شنا عکس یک ادم معروف اوزمان با ادمکهای نزدیک به شاه دوست نگا.اهامدرس و ممددضاشاه.گونی برنج کرده تنش مدرس ایبر توو همو دوره برات بازبان جهانی حرف میزنه ومتوجه میشه.
  هواپیماهای دوران جنگ چیه فقط فقط Fکدوم کشورها دارن هیچ.
  پیشرفته ترین اون زمان و این زمان چی بود F،
  عراق از چند کشور هواپیما میگرفت ۱۱تا.
  ما از هیچ کشوری قطعه حتی نمیگرفتیم چون جزسوریه ما محو بودیم.بعدجنگ تلفات هوایی عراق چنتاس ۲۸۳۰
  ما چندتاس
  کی اورد این پیشرفته ترین جت جهان رو ؟
  حتم ک با این شرحه کردن ات فکرت اینه سلام امریکا ۶۰تا اف بفرست‌.توو همون برهه دوتا ازبزدگترین طرفدارهای امریکا -که ایتالیا وفرانسه هستن تشنه صدای اف و نداد و رابطشان توو صنعت هوایی هنوز بده نداد شاه ایران چند فروند فقط ۱۴ ۱۶ گرفت اف ۵ که به سال تولد عروس خانوم.
  جون عزیزت ادا تنگارو درنیار مثه کتابی خودت ها حال نکنه کسی ورق میزنت.پس هیس دخترها فریاد نمیزنند …..اقای پارس…

 5. حامی گفت:

  داوود به ظاهر با سواد و با فرهنگ ،
  لااقل فهرست وار هم این کتاب رو مطالعه میکردی اینطور برخورد نمیکردی…
  برهیچ هیانی وطن پرست و فهیم خدمات رضا شاه پوشیده نیست .
  اگه وقت نداری برای مطالعه یا از اون دسته هستی که بی خود و بی جهت زاویه داری با پهاوی ها دلیل نمیشه این قضاوتها رو داشته باشی ،
  شازده!!!!

 6. داوود گفت:

  رضا شاه کبیر؟
  فقط یه دونه دلیل بیار که رضا خان رو بشه گفت کبیر
  چیکار کرده که کبیر شده؟
  کشتار گوهرشاد
  زمین خواری عجیب و غریب
  تحویل چند ساعته مملکت به متفقین
  کشتن سردار اسعد، تیمورتاش و..
  تحویل کوه های آرارات و.. به همسایگان
  این به مسخره گرفتن شعور مخاطبه
  آقای پارس بوک شرم کن
  تو مثلا فروشگاه فرهنگی هستی
  هر خزعبلی رو میذاری اینجا که چی ب دست بیاری؟

  • مهدی گفت:

   درود بر شما
   فرمایشات حضرتعالی باعث تأسف و تاثر من گردید
   دوست عزیز قضاوت در مورد وقایع تاریخی مستلزم احاطه و مطالعه کامل کتب مختلف تاریخی و استناد به مشترکات بدون داشتن تعصب قومی و قبیله ای و ملی است .
   حکمرانان مختلف دارای نقاط ضعف و قوت بسیاری بودند ولی خدمات رضاه شاه بر کسی پوشیده نیست لطفاً مطالعات بیشتری انجام دهید .
   سربلند باشید

 7. شاهرخ مجدی گفت:

  درود بر شما
  مراتب سپاس خو را بابت قرار دادن کتاب با ارزش ” اندیشه های رضا شاه کبیر” در سایت ابراز داشته آرزوی موفقیت تان را خواهانم.