• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب تاریخ بردگی

توضیحات :  برده گیری در میان اعراب پیش از اسلام رایج بوده است. بازرگانان برده که آنها را نخاس می خواندند، از نواحی گوناکون بردگان را به مکه می آوردند و می فروختند. مشهورترین تاجر برده در دوران جاهلیت، عبدالله جدعان تمیمی نام داشت. جرجی زیدان می نویسد: «اگر کسی برده ای خریداری می کرد، ریسمانی را به گردنش می افکند و چون حیوانی او را به خانه اش می کشید.» راه های برده گیری در میان عرب جاهلی گوناگون بود. در کتاب تاریخ بردگی این گونه آمده است: «اعراب که همواره مشغول جنگ و جدال و غارت و چپاول اموال یکدیگر بودند، زنان و مردان و کودکان قبیله ی مغلوب را اسیر و بنده کرده و آنها را در بازارهای متعدد بنده فروشی که مهمترین آنها بازار عکاظ بود به معرض خرید و فروش می گذاشتند…

نام کتاب : تاریخ بردگی
نویسنده : یدالله نیازمند
تعداد صفحه : 304
حجم فایل : 2,560 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 3 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب تاریخ بردگی”

 1. پرهام گفت:

  بهترین سایت و کتابخانه ای است که تابحال دیدم واقعا ممنونم از لطف و زحماتتون امیدوارم موفق و پیروز و سربلند باشید

 2. همت نوری گفت:

  پیدایش بردگی در تاریخ جهان و انسان از دوران های بسیار خاص است که « مارکس » در فلسفه ی تاریخ و « دیالکتیک تاریخی خود بعنوان فرماسیون دوم از آن یاد می کند .
  این دوره از دیدگاه مارکس دوره ای است که انسان از انسان های دیگر بعنوان عامل تولید و انباشت ثروت استفاده کرد !

  کتاب حاضر بسیار کتاب ارزشمند و مفیدی است.

 3. محمد ظریف احمدی گفت:

  هدف ما استفاده کردن از سایت شما این است که بهترین کتابهای اسلامی در این سایت است و من عاشق کتاب های اسلامی و معماری اسلامی استم که من خودم محصل باستان شناسی دانشگاه کابل استم.
  تشکر
  ظریف احمدی