• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
  • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
  • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
  • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
  • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب تاریخ عباسی – شامل وقایع دربار شاه عباس صفوی

توضیحات :  روزنامه ملا جلال منجم یا تاریخ عباسی از منابع مهم شناخت دوران صفوی است. ملا جلال الدین محمد منجم یزدی از منجمان معروف دربار شاه عباس اول (کبیر) صفوی بود. او به‌ عنوان مردی ادیب، منجم، منشی و مورخ شناخته می‌شد و مورد احترام خاص شاه عباس بود به نحوی که نظراتش بدون درنگ به مرحله اجرا در می‌آمد. زمان تولدش مشخص نیست. در ۱۰۲۹ ق. فوت کرد و ۳۴ سال در خدمت شاه عباس بود. خانه مجللی داشت که از آن به‌عنوان محل اقامت میهمانان پادشاه و سفیران خارجی استفاده می‌شد. پس از مرگ ملا جلال، شاه این خانه را خرید و به پذیرایی از میهمانان فوق اختصاص داد. تاریخ ملا جلال مشتمل بر اطلاعات مفیدی از دوران شاه اسماعیل دوم، سلطان محمد خدابنده و شاه عباس اول است. از کتاب فوق ظاهراً تاکنون سه نسخه خطی یافت شده است که در کتابخانه ملی تهران، کتابخانه حاج حسین آقا ملک و کتابخانه ملی پاریس نگهداری می‌شود.

نام کتاب : تاریخ عباسی - شامل وقایع دربار شاه عباس صفوی
نویسنده : ملا جلال الدین منجم
تعداد صفحه : 502
حجم فایل : 7,900 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 2 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب تاریخ عباسی – شامل وقایع دربار شاه عباس صفوی”

  1. آرتا گفت:

    سلام ، ممنونم از مطالب جالبتون “در صورت امکان مطالب وتحقیقات در مورد موتورهای هیدرولیک جهت ارایه پروژه ام را برایم بفرستید

  2. علیرضا گفت:

    بادرود فراوان برشما عزیزان که بااین کارزیبا عموم مردم کم سواد وکم کتاب خوان را تحریک به مطالعه میکنید .این بنده حقیر بجز کتب درسی راهنمایی کتابی مطالعه نکرده بودم .ولی به لطف شما عزیزات حداقل ۴۰جلد ازاین نوع اثاررامطالعه نمودم البته بعضی را انچنان درمن اثر گذاشت که جلد چاپی انهارا تهیه کردم بهرجهت کارشما از نظرمن بهتراز پیامبران است با امید به اینکه مردم کشورم روزی همه کتاب خوان شوند .موفق وپیروز باشید