• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب تاریخ گزیده

توضیحات : تاریخ گزیده کتابی تاریخی به فارسی نوشته حمدالله مستوفی، دربردارنده تاریخ عمومی جهان از آغاز آفرینش تا زمان نوشتن آن است که در ۷۳۰ به نام غیاث الدین محمد، پسر خواجه رشیدالدین فضل‌الله تألیف شده است. نثر تاریخ گزیده، برخلاف نثر متکلف و مصنوع تاریخ وصاف و تاریخ جهانگشای، بسیار روان است. اهمیت تاریخ گزیده در اطلاعات آن از تاریخ دوران نویسنده (دوره مغول) است. در این کتاب نام افراد و شعرای همدوران نویسنده که بیشتر نامشان در تذکره‌ها نیست یاد شده است.تاریخ گزیده که از نوع تاریخ عمومی و به گونه‌ای شبیه جامع‌التواریخ است، در بخش دوازدهم از فصل چهارم، چکیده‌ای از تاریخ خانان مغول در ایران را دربر می‌گیرد.تاریخ گزیده در سال‌های ۱۳۳۹ و ۱۳۶۳ خورشیدی همراه با فهرست‌ها و حواشی به اهتمام عبدالحسین نوائی در تهران منتشر شد.

اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 7 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب تاریخ گزیده”

 1. بختیاری گفت:

  دست مریزاد

 2. محمدرضا شادمنامن گفت:

  عالی بود متشکرم

 3. جمشید سعیدی رامیانی گفت:

  از لطف و محبتی که برای پژوهشگران و علاقمند می کنید جای بسی تشکر و قدردانی دارد. دستتان درد نکند.

 4. عیسی گفت:

  سلام”میشه لطف کنید مشخصات کامل کتاب ،برای رفرنس میخواست(مولف،ناشر،سال،….)

 5. mirzaei053 گفت:

  تشکر

 6. حمید رضا گفت:

  سلام لطف بزرگی کردید کتاب فوق العاده ارزشمندی است ولی فکر کردم اسکن شده است !!! چون کتاب تاریخی است دوست داشتم اسکن شده باشد خواهشا نسخه اسکن شده اش را لطف کنید بگذارید که برای پژوهش تاریخی بسیار قابل استناد باشد . سپاس فراوان از اینکه با ما همراه هستید
  ————
  مدیر سایت : در این اثر صفحات کتاب اصلی به گونه دقیق درج گردیده تا دانشجویان تاریخ برای استفاده از آن و استناد به آن بتوانند به گونه دقیق عمل کنند.

 7. reza kuoshki گفت:

  سپاس بی پایان بخاطرتوجه شمابه اشاعه فرهنگ، خسته نباشید