• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب جاهلیت قرن بیستم

توضیحات : به یقین مردم از نام این کتاب سخت در تعجب خواهند ماند، و حتماً گروهی نیز با دیده انکار در آن نگاه خواهند کرد که چگونه می‌توان این قرن بیستم را،قرن فرهنگ و تمدن را، قرن علم و اکتشاف‌ها و نظام‌ها را، قرن برنامه‌های استوار و دامنه‌دار را، و این قرن پیروزی انسان بر طبیعت و اتم‌ شکافتن موشک رهاکردن بر آسمان‌ها را، و سایر چشم‌اندازهای پیش‌رفت قدرت و عظمت انسان را جاهلیت نامید!؟. حقاً که انسان در این قرن پرشکوه به قله بلندی از عظمت و قدرت رسیده که در هیچیک از ادوار تاریخ زندگی تاکنون به چنین مقام ارجمندی نرسیده و به چنین قله بلندی گام ننهاده بود، آن چنان قدرت و عظمت و شکوهی بدست آورده که دست‌یافتن و رسیدن به آن حتی در این ایام اخیر هم بخاطرش خطور نمیکرد، تا چه رسد به قرن‌های پیش! پس بنابراین، چگونه می‌توان گفت که: انسان در این زمان و در این شرایط شگفت‌انگیز در جاهلیت بسر می‌برد!؟ و چگونه باور توان کرد که قرن با شکوه بیستم قرن جاهلیت است!؟ و چگونه می‌توان این موازین آزادی و این مفاهیم برادری و برابری و دموکراسی را و این عدالت اجتماعی پرشکوه را که بر سر بشریت در این عصر درخشان سایه گسترده است موازین و مفاهیم جاهلیت نامید!؟…

مولف می گوید :جاهلیت هم نوعی حالت روانی است که فرد از پذیرش هر نوع هدایت از سوی خدا سرپیچی می کند و هم نوعی عملکرد است که داوری بر طبق احکام الاهی را برنمی تابد. جاهلیت همان هوا و هوس است که منحصر به دوره خاصی نیست و همه اقوام و زمانها را در برمی گیرد. به نظر وی، جاهلیت عرب ساده و سطحی بود اما جاهلیت جدید مبتنی بر علم ، تحقیق ، نظریه پردازی و مترادف با آن چیزی است که امروزه پیشرفت و تمدن خوانده می شود.
محمدقطب ، جاهلیت قرن بیستم را عصاره جاهلیت همه اعصار تاریخ غرب دانسته و در بخش اعظم کتاب خود، مظاهر جاهلیت جدید را در ابعاد سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و اخلاقی و هنری نقد کرده است . وی در نهایت راه جاهلیت زدایی را در عصر جدید رهایی از اسارت حاکمان آن ، یعنی دو نظام سرمایه داری و کمونیستی ، و رجوع دوباره به اسلام دانسته است

نام کتاب : جاهلیت قرن بیستم
نویسنده : محمد قطب
تعداد صفحه : 435
حجم فایل : 6,230 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 12 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب جاهلیت قرن بیستم”

 1. Faizullah Hamraz گفت:

  از دنلود این کتاب جهان سپاس وممنون

 2. قطب گفت:

  آرش جان شما برای دریافت راه حل های این بن بست هایی که فرمودید مؤلف در نوشتن آنها به دلیل عدم اطلاع از تاریخ نتوانسته قلم فرسایی کند، می توانید رجوع کنید به دیگر آثار محمد قطب و همچنین برادر ایشان سید قطب .

 3. قطب گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزیز و مدیریت محترم وب سایت پارس بوک که این امکان را مهیا کرده اند که با آپلود کتاب ها و مقالات شهید اسلام سیدقطب و محمد قطب در خدمت عزیزان باشیم، ان شاءالله از این پس با اجازه مدیریت محترم با کتاب ها و مقالات بیشتری از سیدقطب و محمد قطب در خدمت شما خواهیم بود .
  با تشکر، مدیریت وب سایت قطب

 4. مسعود گفت:

  با سپاس از شما ، از این تیپ کتابها باید بیشتر ارایه بشه ، هرچند مخاطبین خاص داره!

 5. اسماعیل گفت:

  ضمن تایید فرمایش دوست عزیز آرش باید عرض کنم آیا هیچ معلم اخلاق و یا فیلسوفی را دیده اید که فرمان کشتن فرد مخالف دیدگاه خود را صادر کند اما فقیهان ادیان مختلف اعم از یهودی , مسیحی و مسلمان چه ساده فرمان قتل مخالفانشان را صادر می کنند . لذا گمشده ما در عصر حاضر فقط اخلاق است نه فقط دین و اگر حکومت های دینی اخلاق مدار نباشند و برای حفظ حکومت دینی به دروغ و ظلم متوسل شوند آنگاه چهره دین راهم مخدوش خواهند ساخت به همین دلیل حضرت علی ع در کشاکش سیاسی حکومت حذف می شود و حکومت معاویه باقی می ماند یعنی حکومت دینی که اخلاق مدار نیست و به هر حیله ای متوسل می شود مثل کشتن رقبا و مخالفین حتی اگر کشتن پنهان نواده رسول خدا (امام حسن) باشد . لذا تلاش باید کرد جامعه اخلاق مدار شود نه فقط دین مدار .

 6. تشکر گفت:

  باعرض سلام و تشکر
  لطفا از این سنخ کتاب ها بیشتر بذارید….
  یاعلی

 7. من گفت:

  عالی . ممنون

 8. داریوش عشقی گفت:

  منهم اگر سواد کافی داشتم همین مطالب را می نوشتم

 9. داریوش عشقی گفت:

  کاملا موافقم ولازم نیست همه کتاب را بخوانم چون مطمن هستم با ایشان هم فکر هستم اندیشه ایشان در چند سطر خود را نشان داد که خود یک کتاب بود.

 10. آرش گفت:

  نوسنده این کتاب موضوع را خوب تشخیص داده ولی چاره و درمان آن را بدلیل نداشتند اطلاعات تاریخی از ادیان و کارنامه آنها در این حداقل ۳ الی ۴ هزار سال که به مرور زمان توسط اقوام مختلف دنیا ادیان از کاهنان مصر گرفته تا ادیان سامی و ایرانی عرضه شده است غفلت کرده و ادیان هیچ فرقی نمی کند مربوط به کدام قوم باشد ظلمی بسیار فراگیر تر از علم و فلسفه و منطق و کلاً خرد گرائی به بشیریت در دوران مختلف تحمیل نموده است برای مثال اروپای قرون وسطا و جنگ صلیبی مسیحیان با مسلمان و بلعکس و یهودیان با مسلمان و بلعکس و اعراب با ایران تغییر دین در ایران و مسلمان با شاخه های مختلف با یکدیگر و………………………………….. و این آخرها وهابی ها و بابی ها و الان هم داعش پدیده زمان امروز ما و………………………………….. بنظر بنده حقیر فقط اخلاقیات که از خرد گرائی نشات می گیرد راه نجات بشریت از این بن بست دو طرفه دین و علم می تواند باشد و فقط با دادن افسار این دو در دست اخلاق است که موجب آرامش و آسایش و امنیت و…………………………..کرامت و عزت و……………………. انسان و انسانیت خواهد شده .

  به درود

 11. baghban گفت:

  درود. فایل زیپ شده خالی است. لطفا اصلاح بفرمایید

  • محمدرفیق گفت:

   تشکرواقعا خدمت بزرگی انجام میدهید با اینکه برای آگاهی کتاب های مختلف النوع را در دسترس مردم قرار میدهید