• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب روانشناسی خرافات

توضیحات : کلمه خرافات همواره با زمینه سیاسی و اجتماعی هر کشور پیوند دارد به همین جهت ارائه تعریف دقیق از آن به سختی امکان‌پذیر است. خرافه را هر نوع عقیده نامعقول و بی‌اساس تعریف کرده‌اند. حقوق‌دانان نیز برای تمایز قایل شدن بین خرافات از دیگر باورها به مفهوم انسان معقول متوسل می‌شوند و بر این اساس خرافه چنین تعریف می‌کنند: هر عقیده و عملی که آدمهای معقول و تحصیل کرده آن را خرافی می‌شناسند. استعمال لفظ خرافه نسبی است و به زمان و مکان بستگی دارد. چنان که اروپایی قرون وسطی غرق در عقایدی بود که امروز خرافی شناخته می‌شوند. دنیای آن زمان پر بود از جادوگران ، دیوها و پری‌ها. پزشکی آنان با جادو آمیخته بود و معجزه برای آنان یک پدیده روزمره بود. در مقابل ، برخی عقاید که آن زمان خرافات شناخته می‌شد، مثلا زمان آبستن باید خود را در معرض محرکات خوشایند قرار دهند تا فرزند تندرست داشته باشند.

نام کتاب : روانشناسی خرافات
نویسنده : فاطمه شعیبی
تعداد صفحه : 23
حجم فایل : 617 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 7 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب روانشناسی خرافات”

 1. حمیدفر گفت:

  سلام. بله. نویسنده با فلسفه ی علم آشنایی ندارد. خامترین کلام این است که بگویم آنچه را که تحصیلکرده ها بپذیرندو تاییدکنند خرافه نیست. نویسنده از این غافل است که حقیقت در هر دوره ی تاریخی که در دوره های تاریخی بعدی مردود دانسته شده همواره مورد تایید عقلای وقتی بوده که تحصیلکرده های عصر خویش بوده اند .

 2. محمد طاهری گفت:

  وقتیکه ما واقعیت را تنها در شرایط مشاهده پذیر و علت های قابل کنترل می پذیریم جایی و احتمالی برای دجود سطوح علی و مشاهده ناپذیر بالاتر باقی نگذاشته ایم. نویسنده با فروکاستن سطح بحث در حد یک مساله ی اجتماعی و سیاسی قصد گریختن کرده از بررسی منطقی مساله ی خرافات.

 3. majid گفت:

  “کلمه خرافات همواره با زمینه سیاسی و اجتماعی هر کشور پیوند دارد ”
  توضيح فوق كه توسط نويسنده كتاب درج گرديده ،بنظر ميرسد پاسخ خوبي براي آقاي دكتربهروز رضايي منش باشد.

 4. majid گفت:

  اززحمات كليه دست اندركاران متشكرم

 5. دکتر بهروز رضایی منش گفت:

  سلام بر نویسنده محترم. بنظرم رسید که نوشتن تعریفی مقبولی از خرافه یا خرافات بسیار دشوار است. ببینید قصد من این است که بگویم هنوز بسیار از مفاهیم هستند که منطقی و معقول نیستند ولی شما نمی توانی با قدرت در باره ی آنها قضاوت کنی و آنها را خرافه یا خرافات بخوانی. مثال می زنم : بسیاری از معتقدات دینی هستند که توجیه علمی و منطقی و عقلایی ندارند. 1)) تعداد زیادی از باورهای و عقاید دینی فاقد پشتوانه های منطقی و عقلانیت هستند. مانند: امور غیبی (خدا ، آخرت ، وحی ، جن ، فرشته ، روح و شیطان ، زنده شدن مردگان ، زیبا شدن زنی پیر بنام زلیخا ، شکافتن دریا با عصا ، مرده زنده کردن توسط عیسی، دو نیم شدن ماه ، معراج پیامبر ، ملاقات انسان با خدا که به لقاء الله از آن یاد می شود ، تکلم خدا با انسان یا بر عکس ، داستان اصحاب کهف ، حاملگی مریم بدون آمیزش جنسی با موجودی زنده ، مار شدن عصای موسا و خوردن دیگر مارها ، زنده بودن و غایب بودن امام دوازدهم ، زنده بودن حضرت خضر 200 سال پس از خلقت آدم و نمردن وی تا آخر حیات بشر بر روی زمین ، داستان ابابیل در قرآن ، خلق یک قوچ به هنگامی که ابراهیم می کوشید سر فرزندش اسماعیل را ببرد ، داستان هفت آسمان و هفت زمین در قرآن ، داستان حاضر شدن ملایک بصورت انسان بر ابراهیم و رفتن آنان به منزل لوط برای تنبیه قوم لوط ، داستان نمردن عیسی و به آسمان رفتن وی در قرآن ، داستان نزول مائده های آسمانی ، و …. و ….

 6. امیرحسین گفت:

  دستت مرسی

 7. عبدالخالق گفت:

  تشکر از شما این سایت خیلی مفید است