• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب سلفی‌ گری وهابی

توضیحات : نویسنده در مقدمه کتاب می گوید: فرقی بین سلفیه و وهابیه نمی باشد و هر دو گروه دور روی یک سکّه هستند و از اندیشه ها و ایده های مشترک و جامعی دارند. وهابی ها در دخل جزیره العرب به وهابیِ حنبلی معروفند و در خارج آن به سلفیه یا سلفیه معاصر (پیروان ابن تیمیه حنبلی که اهل تجسیم می باشند) اطلاق می شود. در حالی که همه سلفی های معاصر در شبه جزیره عربستانی(جزیره العرب) از به کار بردن عنوان وهابیت برای خود دوری می کنند!. در واقع وهابی های سلفی، پیرامون مذهب حنبلی هستند که به عقیده تشبیه، تجسیم، و نصب اتفاق نظر دارند. در حقیقت وهابیت از درون سلفیت زاه شده است و همین محمدبن عبدالوهاب کسی است که افکار ابن تیمیه حنبلی و قدمای مجسّمه را تبلیغ کرد! همان حنابله سلفی که مدعی سلفِ صالح بودند!. همچنین، سقاف در ادامه به تاریخ و ریشه های سلفیت و وهابیت می پردازد و ضمن تأکید بر اینکه فرق بین سلفیه و وهابیه نمی باشد، تأکید می کند: وهابیت در جزیره العرب از پیروان احمد بن حنبل، ابن تیمیه، ابن قیّم و هیئه کبار العلماء به رهبری بن باز، ألبانی، آل الشیخ، عُثیمین و… می باشند که قائل به تشبیه، تجسیم و نَصب و حرمت توسّل، زیارت قبور و… هستند!.

نام کتاب : سلفی‌ گری وهابی
نویسنده : حسن بن علی سقاف
تعداد صفحه : 223
حجم فایل : 810 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 5 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب سلفی‌ گری وهابی”

 1. سیروس گفت:

  با سلام خدا قوت بهترین سایت دانلود کتاب هستید به امید موفقیت روز افزون شما خیلی دوست دارم با مدیریت سایت صحبت کنم

 2. عباس باوری گفت:

  سلام ودرود
  از خداوند تندرستی و موفقیت شما را در این تلاش بی وقفه خواستارم. سامانه شما بهترین خدمت را برای گسترش کتاب و کتابخوانی و ارتقاء اطلاعات مورد نیاز هر کسی را فراهعم می آورد. با توجه به گرایشم به انجام کار پژوهشی، که سالهای مدیدی اناجم میدهم، کتب شما مجموعه ای گرانبها از آثار مستند و کتب پی دی اف شده معتبر با منابع موثق می باشد که در مواقع مورد نیاز مشکل مرا برای یافتن منابع معتبر برطرف نموده. از خداوند متعال پویایی و پایندگی شما خواستارم. با سپاس فراوان

 3. a ah گفت:

  سلام و خسته نباشید/ بنده عضو هستم ولی مدتی است که برایم کتاب الکترونیک بصورت روزانه ارسال نمیگردد لطفا پی گیری فرمایید/ متشکرم ۹۴/۵/۱۰