• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب سند ملی آموزش ۲۰۳۰

توضیحات : سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو در آذر سال ۹۵ در ایران رونمایی شده است. در سپتامبر ۲۰۱۵ (شهریور ۹۴)، اهداف دستور کار مبانی توسعه پایدار ۲۰۳۰ که ۱۷ هدف اصلی و ۱۶۹ هدف فرعی دارد جهت اقدام عملی همه کشورها برای تحقق حکومت یک‌پارچه در سازمان ملل ارائه شد. رهبران کشورهای عضو سازمان ملل، در سپتامبر ۲۰۱۵ در اجلاس عالی‌رتبه سازمان ملل تعهد کردند دستور کار جهانی توسعۀ پایدار ۲۰۳۰ را در سیاستگذاری‌های کلان خود در سطح ملی از اول ژانویه سال ۲۰۱۶ اجرایی کنند، براین اساس در بخش اهداف آموزشی موضوع آموزش و یادگیری مادام‌العمر باکیفیت، ‌برابر و فراگیر برای همه با محوریت یونسکو تعیین شده است.

سند ۲۰۳۰ درباره برابری آموزشی و رفاهی برای همه مردم جهان است و دولت جمهوری اسلامی ایران در تعامل با آن، از “حق تحفظ” استفاده کرده و رسماً اعلام داشته است هیچ تعهدی به مفادی که با دین و فرهنگ مردم ایران متضاد باشد، ندارد.  در بررسی سند آموزش ۲۰۳۰ مواردی از جمله توسعه پیش دبستانی، حمایت از تحصیل رایگان و افزایش کیفیت آموزش مشاهده می‌شود که این موارد عمدتاً به نفع آموزش‌وپرورش ایران است.  در برخی شایعات در مورد سند ۲۰۳۰ بیان شده کتابی با عنوان “لک لکی در کار نیست” چاپ شده است. کتاب “لک لکی در کار نیست” اصلاً در کار نیست. این که می گویند آموزش و پرورش آن را چاپ کرده است، دروغ می باشد. اگر چنین چیزی بود، چرا از مهر سال گذشته که سال تحصیلی آغاز شده، کسی خبردار و معترض نبوده است!

نام کتاب : سند ملی آموزش 2030
نویسنده : کمیسیون ملی یونسکو
تعداد صفحه : 369
حجم فایل : 23,600 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها ۱۱ دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب سند ملی آموزش ۲۰۳۰”

 1. ک.ع عامری گفت:

  کاش بجای تیر بتاریکی
  فانوس روشنی بودیم
  کاش بجای بز اخوش بودن
  اندکی اهل اندیشه بودیم

 2. صمد از تبریز گفت:

  ایران عضو یونسکو می باشد و به ناچار بسیاری از اسنادی را که در ان تصویب می شود را می پذیرد اما به مانند بسیاری از کشورها تنها قسمتی هایی از ان را که تشخیص می دهد به نفعش است اجرا می کند در میان اسناد زیادی که تاکنون ایران پذیرفته است کدام یک را به صورت کامل اجرا کرده است برخی ها متاسفانه غوغا سالاری می کنند و می خواهند از اب خالص کره بگیرند هم اکنون در ایران بسیاری از فاکتورها و امتیازات به نفع قشر زنان است حدود ۶۵ درصد از دانشگاهیان را زنان تشکیل می دهند و به خاطر اینکه خانم ها ملزم به گذراندن دوره خدمت سربازی نیستند شانس بیشتری برای یافتن شغل دارند و ….
  و اگر به فرض هم اموزش جنسیتی بوده باشد بهتر است که بچه ها ان را از خانواده و مربیان یاد بگیرند تا اینکه در دستشویی مدارس و از دوستانشان و بعداز مبتلا به انحراف جنسی یاد بگیرند

 3. حقوقدان گفت:

  کسی که خواب هست را می توان بیدار کرد ولی کسی که خودش را به نفهمی میزند را نمی توان آگاه و هوشیار کرد.
  بله درست است ظاهرا این سند الزام آور نبوده و بنا نبوده است مفادی که مغایر دین و فرهنگ ما است اجرا شود اما متاسفانه دقیقا همین مفاد توسط وزرات آموزش و پرورش در حال اجرا است.تاکنون ۲۵۰ هزار کتاب آموزش مسائل جنسی جهت تدریس در کودکستان ها توسط دولت در کشور پخش شده است و سر فصل تدریس اینگونه مسائل جهت تدریس در دبستان های کشور تهیه و آماده اعلام می باشد.
  وقتی خائنین بر سر کارند باید هوشیار بود.

 4. جواب ببخشید ببخشید گفت:

  اقای ببخشید ببخشید شما که سرشار از فضل وکمالات هستین برین مطالعه کنین تا متوجه شین این سند الزام اور هست اگه قبول کردن باید همشو اجرا کنن شما برو مطالعه کن بعد بیا اظهار فضل کنم و بقیه رو به تمسخر بگیر . اسسسسستاد

 5. ببخشید گفت:

  آقای نشر کننده محترم این سند و تعریف کننده از آن …
  من خودم یک آموزش پرورشی هستم. شما وقتی از تمام مفاد این سند و تعاریف یونسکو و تبعات و جوانب مختلف این کار خبر ندارید ، به چه حقی از این سند دفاع می کنید. مطمئنا که از مقام معظم رهبری داناتر و آگاه تر نیستید که ایشان به این تندی این سند را نفی و بر کنار کردند. و همچنین آگاه تر از کارشناسان مختلف که این سند را خیانتی مرموز و وحشتناک می دانند.
  مفادی مثل برابری جنسیتی ، ممنوعیت و تخلف بودن تربیت الهی و دینی ، حذف اصول راهبردی اسلامی در مبارزه با استکبار جهانی ، تعهد ایران به کاهش جمعیت وحشتناک تا سال ۲۰۳۰ ، حمایت از خانواده (که در تعاریف یونسکو همجنس بازان هم خانواده محسوب شده و حمایت از آن ها الزامی است) ، آموزش مسائل جنسیتی به کودکان ، آموزش نحوه خوردن شراب ، تقدس زدایی از نظام آموزش و پرورش مردم مسلمان و شیعه ، تلاش مداوم و ملموس برای جلوگیری از فرزندآوری و ازدواج جوانان ، بالا بردن سن ازدواج و … (که این مسائل در کتاب هایی که بر طبق این سند چاپ و منتشر شده و در اختیار معلمان مقاطع مختلف مخصوصا ابتدایی برای اجرا و آموزش ابلاغ شده است) تنها گوشه ای از جلوه های وحشتناک این تعهدنامه است که حالا چون امضا کرده ایم ، اگر به هر دلیلی اجرا نکنیم ، باعث می شود که گزارش های ضدحقوق بشری بر ضد کشورمان تنظیم و روز به روز به تحریم های ایران افزوده شود.
  پس لطفا اگر از چیزی اطلاع ندارید ، چنین حقی را نیز به خودتان ندهید که از دستپخت دشمن تعریف کنید و چه بدتر که دفاع هم بکنید.
  اگر واقعا طرفدار عقلانیت هستید ، این نظر را پخش کنید و این پست خودتان را تغییر دهید.

  • ببخشید ببخشید گفت:

   آقای ببخشید که مثلا آموزش و پرورشی هستید . شما هم خواهشاً وقتی از چیزی اطلاع ندارید ، اظهار فضل نکنید ! وقتی هیچ الزامی به اجرای تمام مفاد این سند نیست و دولت به صراحت اعلام کرده که موارد در تضاد با فرهنگ ایرانی اسلامی رو اجرا نمی‌کنه ، پس واسه چی نگران هستی ؟

   • جواب جواب گفت:

    دانشمند محترم ، سند رو امضاء کردند و بعد زیر امضاء یک دست خط نوشتن که قسمتهایی که مغایر با قوانین ایران هست اجرا نمیکنن!!!! صراحتاً در متن سند آمده تمامی موارد سند برای امضاء کنندگان الزامیست. و الآن هم در حال اجرا هستن که با یه سرچ کوچیک میتونید ببینید.کبک نباش برادر

  • شهریارصفری گفت:

   سلام شما هم متاسفانه معنی ومفهوم برخی اصطلاحات وعبارات را به عنوان یک آموزش وپرورشی نمیدانید مگررهبری انقلاب ادعانموده اندهمه چیزرامیدانند برخی مشاوران مغرض هم ممکن است درارائه اطلاعات به ایشان رعایت انصاف رانکنند چراشما هرجا کلمه جنس که درلفظ بیگانه sexنوشته میشه فورا رگ غیرتتان متورم میشه برابری جنسیتی یعنی دختران همانندپسران ازحق مساوی اموزش برخوردارباشند ضمنا هرجا دراین سند مغایرتی با فرهنگ ودینمان وجودداشته باشه ایران ملزم به رعایت آن نیست این سند یک پیشنهاده نه الزام این موضوع یادتان باشه برنامه های یونسکو واموزش پیشنهادی اصلا الزام آورنیست هرجاش خوب بود انجام میدیم هرجاش با فرهنگمان مغایرت داست یااصلاح میکنیم یا انجام نمیدیم اینقدرهم تنک نظرنباشید لطفا.

   • محمد گفت:

    سلام . اصلا فرض میکنیم که این سند هیچ مشکلی ندارد و آقای روحانی هم بهتر از رهبر مسائل را میداند و میفهمد. چرا ما باید سند تحول آموزش و پرورش و همه اسناد بومی و فرهنگ دینی خود را کنار بگذاریم و با خود کم بینی وحقارت نسخه پیچیده شده دیگران را ملاک عمل قرار دهیم؟

  • Irani گفت:

   یک سند بین المللی ویک توصیه نامه بین المللی باهم فرق دارد.
   حتی ممکن هست تعابیرمختلفی از آنها برداشت شود.
   ازطرفی اگرسندخطرناکی بوده به چه دلیل اکثرکشورها به آن توجه کرده و مخالفتی نکردند؟
   ایران اسناد مختلفی را طی ۵۰ سال گذشته در توافقات مختلف پذیرفته وبخش های زیادی از مفاد این اسناد اجرائی نشده است.