• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب فاشیسم

توضیحات :   فاشیسم یک نظریه سیاسی و نوعی نظام حکومتی خودکامه‌است که نخست بین سال‌های ۱۹۲۲ تا ۱۹۴۳ در ایتالیا و به وسیله موسولینی رهبری شد. فاشیسم و نازیسم اشکال مختلف دیکتاتوری سرمایه مالی است، بر ضد سایر بخش‌های سرمایه داری و دیگر بخش‌های جامعه نظیر کارگران که در شرایط بحران حاد (اقتصادی) برای حفظ حکومت از به قدرت رسیدن کارگران در جامعه حاکم می‌شود. این واژه بعدها در مفهوم گسترده‌تری به کار رفت و به دیگر رژیم‌های دست راستی که دارای ویژگی‌های مشابهی بودند، اطلاق شد. فاشیسم، از لحاظ نظری محصول توسعه نظری نژادباوری و امپریالیسم اروپایی بود، و از نظر اجتماعی محصول بحران‌های اقتصادی و اجتماعی پس از جنگ جهانی اول. ولی با شکست کلی آن در جنگ جهانی دوم، از اعتبار افتاد. پس از جنگ، برخی حزب‌های نوفاشیست در اروپا پدید آمدند (از جمله حزب نوفاشیست ایتالیا) ولی توفیقی چندان بدست نیاوردند. در قاره‌های دیگر نیز رژیم‌هایی با ایدئولوژی فاشیستی پدید آمدند، مانند پرونیسم در آرژانتین به رهبری خوان پرون (۱۸۹۵-۱۹۷۴) که در ۱۹۴۵-۱۹۵۰ دیکتاتور آرژانتین بود. اما پرونیسم آرژانتین با فاشیسم ایتالیا تفاوت‌های مهمی داشت، از جمله اینکه سیاست خارجی تجاوزگرانه نداشت و در داخل نیز به بهزیستی طبقه کارگر توجه خاص داشت.

نام کتاب : فاشیسم
نویسنده : نامشخص
تعداد صفحه : 185
حجم فایل : 535 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 7 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب فاشیسم”

 1. Arman گفت:

  سلام و درود یک سری کتاب های جدید رو هم بزارید مثلاً وزیر تبلیغات آلمان یا بازی تاج تخت البته وبسایت های دیگه گذاشتن اما باید تو برنامه ای که بهت تحمیل میکنن اونجا بخونی پولی هم هست اما من پول پای pdf میدم تا داشته باشمش اگه اینجا بزاری من یا هر کس دیگه حتما میخریم.

  • پارس بوک گفت:

   سلام پارس بوکی عزیز
   سپاس از همراهی شما.
   دوست عزیز همانطور که میدانید دانلود کتابهای سایت پارس بوک کاملا رایگان است،در خواست شما بررسی خواهد شد و در صورت امکان کتاب موردنظر شما بر روی سایت قرار میگیرد.

 2. مسعود گفت:

  نام نویسنده رو پیدا کنید تا اعتبار کتاب کامل بشه. کتاب خیلی خوبی بود به دوستداران سیاست خوندنشو توصیه می کنم

 3. mohaziz گفت:

  سلام سپاس ازشماکتاب های خوبی رادراختیارماقراردادین
  تقاضای ماازشمااین است کتاب درموردفلج مغزی کودکان عقب مانده ذهنی بگذارید
  باتشکرازشما.

 4. masoud گفت:

  با سلام توی این اوضاع بهترین دوست من پارس بوکه
  کتاب میخونمو حال میکنم
  اگه میشه درباره فراماسونری کتاب بذارید

 5. فرشته گفت:

  سلام
  با سپاس از شما
  از روزهای تکراری استفاده غیر تکراری کنید شاید هدف از این همه تکرار همین باشد!!!!