• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب قحطی بزرگ

توضیحات : تاریخ دو سده اخیر ایران سرشار از حوادث مهمی است که به دلیل فقر تاریخنگاری معاصر مسکوت یا ناشناخته مانده است. تاکنون درباره قحطی بزرگ سال‌های ۱۹۱۷-۱۹۱۹ میلادی در ایران چیز زیادی نمی‌دانستیم و اهمیت و جایگاه بزرگ این حادثه را در تعیین سرنوشت جامعه ایران، به‌ویژه صعود دیکتاتوری پهلوی، نمی‌شناختیم. اینک به همت «دکتر محمدقلی مجد» می‌توانیم با نخستین پژوهش جدّی درباره این حادثه سرنوشت‌ساز آشنا شویم . دکتر محمد قلی مجد، بر اساس اسناد غنی موجود در مرکز اسناد ملّی ایالات متحده آمریکا (نارا)، تصویری هولناک از ایران در سال‌های جنگ جهانی اوّل و پس از آن به دست اورده است. اسناد علنی شده دولت آمریکا درباره دوره تاریخی فوق، که در کتاب (قحطی بزرگ و نسل‌کشی در ایران ۱۹۱۷-۱۹۱۹)، ثابت می‌کند که بزرگ‌ترین نسل‌کشی سده بیستم میلادی در ایران رخ داد و ایران بزرگ‌ترین قربانی جنگ اوّل جهانی بود. طبق تحقیق دکتر مجد، در طول سال‌های ۱۹۱۷-۱۹۱۹ بین هشت تا ده میلیون نفر از مردم ایران در اثر قحطی یا بیماری‌های ناشی از کمبود مواد غذایی و سوءتغذیه از میان رفتند و جمعیت ایران به شدت کاهش یافت. «قحطی بزرگ» عنوان اثر جدیدی است که توسط مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی منتشر شده است. این اثر، پژوهشی است که به بررسی آثار و تبعات اقتصادی جنگ اول جهانی در ایران از جمله قحطی بزرگ سالهای ۱۲۹۸ ـ ۱۲۹۶ پرداخته است.

نام کتاب : قحطی بزرگ
نویسنده : محمدقلی مجد
تعداد صفحه : 229
حجم فایل : 1,030 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 4 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب قحطی بزرگ”

 1. رضا مصدقی گفت:

  سلام
  درود به جناب مجد
  نسل حاضر شاید با مفهوم خیلی از کلمات و واژه ها مثل اشغال، گرسنگی، فشار و غیره بیگانه باشد چون الانه این ماجرا در دنیا به شکل صد سال پیش اتفاق نمی افتد همانطور که ما نیز درک درست و واقعی از جنگ های ایران قدیم مثل جنگ ایران و روم که هزاران نفر از ایران پیاده راه افتاده و میروند مثلا ایتالیا اونجا هم چند سال میجنگند و برمیگردند را نداریم و درک ان کمی سخت است
  حال انکه جناب مجد چهره ای واقعی و بدور از کینه از ایران صد سال پیش ارائه داده و ایرانی که هم نفت دارد هم منابع و معادن فراوان و هم کشاورزی و زمینهای فراخ و حاصل هیز
  ودر این شرایط ان بلا را انگلیس و بیگانگان سر مردم ما می اورند
  جناب مجد برای تمام زحمات سپاسگزارم

 2. bijan گفت:

  سلام،خداقوت.ممنون از زحماتت وتوجه تان! خواهش میکنم کتابهای علامه جعفری رو بذارید.اجرکم عندالله. بیژن از مراغه!

 3. شاهرخ گفت:

  درود بر شما
  ضمن سپاس ،باید بگویم:کتاب قحطی بزرگ فوق العاده است! بسیار ممنون و سپاسگزارم.

 4. yaser گفت:

  کتاب واقعا جالب بود برایم