• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب مبارزه طبقاتی در فرانسه

توضیحات : این اثر کارل مارکس فیلسوف آلمانی و بنیان‌گذار سوسیالیسم علمی، در فاصله ژانویه و آوریل ۱۸۵۰ نوشته شد و در همان سال در چهار شماره پی‌درپی “نویه راینیشه تسایتونگ”، مجله اقتصادی و سیاسی، که در لندن به اهتمام مارکس انتشار می‌یافت، به چاپ رسید. بنابراین، این اثر بررسی حوادث انقلاب ۱۸۴۸ در فرانسه بوده و مارکس تصویری از آن حوادث را ارائه می‌کند که بررسی‌های تاریخی از آن پس به تأیید نتایج آن پرداخته است. مارکس که در “ایدئولوژی آلمانی”، اصول روش خود را توضیح داده بود؛ در این کتاب نخستین بار این روش را در مورد دوره تاریخی معینی به کار می‌گیرد. بدین‌سان، مارکس در تحلیل خود کوشش می‌کند تا در زیر تار و پود حوادث،‌ نیروهای اجتماعی محرک آن حوادث را توضیح دهد و این تحلیل در نظر مارکس متضمن شناخت شگفت‌انگیزی از وضعیت اقتصادی و سیاسی فرانسه است. نقش کارگران به طور خاصی برجسته شده است. از همان ماه فوریه، کارگران پاریسی در خط مقدم سنگرهای خیابانی به پیکار پرداخته بودند. کارگران اعلام جمهوری را به حکومت موقت مردد تحمیل کرده بودند. آنان جمهوری بورژوایی را مجبور کرده بودند که نهادهایی اجتماعی ایجاد کند، همچنان که نظام سلطنتی ژوئیه مجبور شده بود که نهادهای جمهوری ایجاد کند. اما این نقش محرکه طبقه کارگر، که تبلور خواسته‌های آزادی‌خواهانه همه مردم بود، بورژوازی به قدرت رسیده را به مخالفت با هم‌رزم خود سوق داد و تضاد ویژه جامعه جدید، ‌یعنی مبارزه بورژوازی و پرولتاریا، را کاملاً عیان ساخت.

نام کتاب : مبارزه طبقاتی در فرانسه
نویسنده : کارل مارکس
تعداد صفحه : 106
حجم فایل : 3,420 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 4 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب مبارزه طبقاتی در فرانسه”

 1. Kouosh714 گفت:

  درود بر شما! متأسفانه هرچه سعي مي كنم كتاب مبارزه ىِ طبقاتي در فرانسه بارگزاري نمي شود براي اطمينان چند كتاب ديگر را نيز امتحان كردم هيچ يك دستياب نيست.لطفاً راهنمايي كنيد. ممنون ام

 2. محمد حسین گفت:

  سلام علیکم
  خیلی از زحمت های شما متشکریم .
  تنوع ارائه کتب در کیفیت کار شما تاثیر خواهد داشت ، لطفا در شناساندن ایران به ایرانیان کوتاهی نشود چون خیلی از ماها هنوز در شناخت خودمان اطلاعات کمی داریم و همین مساله ما را به شناخت از دیگران بصورت ناخودآگاه سوق میدهد . اگر دیگران را خوب بشناسیم ولی خودمان را خوب نشناسیم دچار پدیده ای به نام ( خود دیگری ) خواهیم شد .
  این مطلب فقط یک پیشنهاد است .
  متشکرم

 3. همت گفت:

  با سلام و احترام فراوان
  لطفأ اگر امکان دارد آثار دیگر کارل مارکس را ارائه بدهید .
  با تشکر فراوان

 4. ليلي گفت:

  سلام خيلي عالي بود ممنون ممنون