• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب میرزا کوچک خان

توضیحات : یونس معروف به میرزا کوچک در محله استاد سرای رشت متولد شد. چون پدر یونس میرزا بزرگ نام داشت، یونس از کودکی به میرزا کوچک و سپس به نام کوچک خان یا کوچک جنگلی شهرت یافت. وی در دوران کودکی و جوانی در صالح آباد رشت و مدرسه جامع و مدرسه محمودیه تهران صرف و نحو و مقدمات علوم دینی را فرا گرفت. اما حوادث کشور، مسیر افکارش را تغییر داد و به صف مجاهدان مشروطیت پیوست. او شاهد به توپ بسته شدن مجلس شورای ملی، توسط محمد علی شاه و تحصن علما در سفارت عثمانی بود. او به امید نجات مشروطه به مجاهدین پیوست و در فتح قزوین شرکت کرد و با مشاهده ی اعمال خلاف بعضی از مجاهدین به موطن خود رشت بازگشت، اما بار دیگر به مجاهدین پیوست و در فتح تهران شرکت نمود و با قوای استبداد جنگید.

اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 2 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب میرزا کوچک خان”

 1. Korosh گفت:

  بادرودبه همه فارسی زبانان وهم میهنان عزیز،بااحترام به همه اما بنظرم میرزاکوچک خان جنگلی باهرمرام و مسلکی که داشته ازدیدمن کسیکه قطعه ای ازمیهن را درمقطعی اززمان باحمایت شوروی بولشوویکی بنام “جمهوری گیلان “نامگذاری وتمبرواسکناس جدیدضرب میکنه واعلام خودمختاری مینمایند!!واللخصوص اسلحه بکف میگیره وبروی سربازان میهنم ایران آتش میگشایدوعده زیادی ازهموطنان رامیکشد!!بنظرم اینچنین شخصی یک خیانتکاربه میهن وملت بوده ومیباشد!اماعجب اینکه ماوروشنفکرانمان راچه میشود که به چنین فردی لقب قهرمان میدهیم ومجسمه اش رادرمیادین شهرهایمان استوارمیگردانیم!؟!وبه اعمال جنایتکارانه وخائنانه اش باقلم فرسایی رنگ رشادت وشجاعت واسطوره میدهیم!؟!عجب ملتی شدیم !عجب!!!!

  • ایمان گفت:

   ببخشید به عنوان یک گیلانی خدمت شما عرض می کنم که ما گیلانی ها به میرزا کوچک افتخار می کنیم ضمن اینکه بفرمایید عبارت جمهوری گیلان را از کجا آورده اید؟ در کدام سند تاریخی جمهوری گیلان ذکر شده است؟ بهتر نیست بجای تقلید کورکورانه از پهلوی پرست های چکمه لیس کمی مطالعه کنید؟