• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب تولید و نگهداری گیاهان فضای سبز

توضیحات :  قدمت طراحی محیط و منظر، کشت و کار و نگهداری درختان زینتی، گل های باغچه ای و گیاهان فصلی هم زمان با شروع کشاورزی بوده است و ایرانیان از سال های دور به ایجاد فضای سبز، کشت و پرورش گل های بومی به صورت محدود پرداخته و با توجه به اعتقادات و رسوم ایرانیان جزء اولین مللی بوده اند که در مراسم و اعیاد گل به یکدیگر هدیه می دادند و این عمل را نوعی احترام به مهمان و همنوع خود می دانسته اند. بستر کاشت درختان و درختچه های زینتی و گل های فصلی در مقایسه با گیاهان باغی متفاوت بوده و در بیشتر مواقع نیازمند محیط کشت با تأسیسات شبیه به گلخانه و یا تونل پلاستیکی می باشند و به ندرت از مزارع و بسترهای کاشت نظیر مزرعه استفاده می شود. تولید این گونه گیاهان معمولاً در تمام فصل های سال در خارج از گلخانه و یا زیر پوشش پلاستیکی ادامه دارد. با توجه به اینکه تولید این نوع از گیاهان بیشتر به صورت متراکم و در محیط های بسته انجام می شود بنابراین نیازمند استفاده از موادی به غیر از خاک و با خواص متفاوت می باشد. شناخت این خواص و استفاده بجا از آن منجر به تولید موفق خواهد شد.

نام کتاب : تولید و نگهداری گیاهان فضای سبز
نویسنده : سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی
تعداد صفحه : 164
حجم فایل : 10,600 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 4 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب تولید و نگهداری گیاهان فضای سبز”

 1. اسحاق‌علی احمدی گفت:

  سلام خدمت تمامی شما بزرگان و سازندگان این سایت!
  سپاس گذارم که این همه کتابهای مفید و جامع را بطور رایگان در اختیار دوستداران کتاب و اهل کتاب را میدید. خداوند برای همه شما توفیق عنایت فرماید تا بیشتر کشور خدمت به جامعه علمی باشید.دوستدار شما اسحاق‌علی.احمدی_مزارشریف.افغانستان

 2. اسحاق‌علی احمدی گفت:

  سلام خدمت تمامی شما بزرگان و سازندگان این سایت!
  سپاس گذارم که این همه کتابهای مفسد و جامع را بطور رایگان در اختیار دوستداران کتاب و اهل کتاب را میدید. خداوند برای همه شما توفیق عنایت فرماید تا بیشتر کشور خدمت به جامعه علمی باشید.دوستدار شما اسحاق‌علی.احمدی_مزارشریف.افغانستان