• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
  • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
  • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
  • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
  • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب زندگی مسلمانان در قرون وسطی

توضیحات : کتاب زندگی مسلمانان در قرون وسطی به زندگی مسلمانان بین قرن دهم تا سیزدهم میلادی می پردازد. سبک نگارش کتاب متأثر از دیدگاه تاریخ نگاری آنال می باشد. پیدایش دیدگاه آنال به یک معنی واکنشی است به نوعی تاریخ نگاری که عنصر فرمایشی و دستوری در آن از جایگاهی ویژه برخوارد است. اکثر آن تواریخ به فرمان شاه، وزیر یا حاکم تحریر می گشته و به زندگی مردم عادی توجه خاصی نداشته. علاوه بر فرمایشی بودن این نوع تواریخ باید از غلبه ی خُردنگری و توصیف صرف رویدادها در آنها یاد کرد. دیدگاه آنال نام خود را مدیون مجله ای است تحت عنوان آنال که از اوایل قرن بیست در فرانسه انتشار یافت. از نظریه پردازان این دیدگاه می توان از هانری بر، لوسین فور، مارک بلوخ و فرنان برودل نام برد.

نام کتاب : زندگی مسلمانان در قرون وسطی
نویسنده : علی مظاهری
تعداد صفحه : 456
حجم فایل : 6,160 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال نظر دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب زندگی مسلمانان در قرون وسطی”

  1. سیاوش جمادی گفت:

    مکتب آنال راه تاریخ های اجتماعی موضع نگارانه در دهه ۶۰ و ۷۰ را هموار کرد. همچنین شیوۀ تاریخ نگاری میشل فوکو باید از تاریخ نویسان آنال تؤثیر گرفته باشد. پیش از آنکه چیزی از این شیوۀ تاریخ نویسی شنیده یا خوانده باشم ، چند سال در تازیخ های رسمی خودمان جستجو می کردم تا از زیستجهان مردم شیراز در سدۀ هشتم اطلاع یابم . دلیل اصلی اش رگه هایی از خلقیات مردم اکنون ایران بود که در دیوان حافظ به آنها اشاره شده است. آن قدر که ادبیات و معارف حکمی از روز و حال مردمان خبر می دادند ، تاریخ ها مفید فایده نبودند، اما این کافی نبود. یکبار ناگهان به فکر افتادم که ای کاش می شد به جای تاریخ تام و کلی تاریخی متمرکز بر جزئیات نوشت ؛ تاریخ خوراک ، تاریخ پول، تاریخ عقاید عمومی در سدۀ هشتم ، تاریخ تاریخی مثل شیراز نامه یا تاریخ مکه یا تاریخ وقف و مانند این ها. در لیبگن جستجو کردم . مکتب آنال را یافتم و اکنون شادمانم که کتابی با این شیوه دربارۀ زندگی مسلمانان قرون وسطی یافته ام