• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
  • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
  • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
  • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
  • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب ضحاک در چشم‌انداز یک تعبیر

توضیحات :  ضحاک یکی از نفرین‌شدگان تاریخ افسانه‌ای ملت ماست. گرد وجود انسان‌هایی رازمند همچون او که در دایره‌ای از تصویرهای نادلپسند و ترحم‌آمیز به اسارت می‌افتند، همیشه موجی از ابهام، خرمن می‌زند و منابع ارزیابی به اندک نوشته‌ها و شنیده‌ها پایان می‌یابد. ضحاک از کسانی است که در تاریخ افسانه‌ای حماسه‌های کشور ما، بیش از هر کسی دیگر، به عنوان نماد خشونت و خونریزی مورد بحث قرار گرفته است. او با آنکه شخصیتی افسانه‌ای است و به‌دقت نمی‌توان او را در واقعیت تاریخی گذشته ایران با کسی انطباق داد؛ اما وجود او چنان برای همگان قطعی است که در بیدادگری‌هایش ذره‌ای تردید روا نمی‌دارند. در این کتاب نویسنده کوشیده تا باورها و تردیدها را در برش زمانی حکومت ضحاک و نیز اندکی پیش از آن که به دوران شاهی جمشید ارتباطی پیدا می‌کند، مورد بررسی قرار دهد.

نام کتاب : ضحاک در چشم‌انداز یک تعبیر
نویسنده : اشکان آویشن
تعداد صفحه : 137
حجم فایل : 1,610 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.