• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب گزارش سازمان ملل متحد درباره مجازات اعدام

توضیحات : در ۲۰ نوامبر ۱۹۵۹ مجمع عمومی سازمان ملل، در چهاردهمین دوره کاری خود، به موجب تصمیم ۱۳۹۶ به شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ماموریت داد، تا درباره اعدام و قوانین مربوط به آن و طرز عمل مطالعه کند. نتایج و آثار ابقا و الغای مجازات اعدام را در زمینه جرم شناسی بررسی کند. مارک آنسل مستشار دیوان کشور فرانسه و مدیر بخش حقوق تطبیقی پاریس، گزارشی را درباره مجازات اعدام مطرح کرد که بعدها در سال ۱۹۶۲ منتشر شد. وی با ارائه ارقام و آمار نتیجه می‏گیرد که «تمایل جامعه جهانی به سمت الغای مجازات اعدام و جایگزین ساختن آن به وسیله زندان و اقدامات تامینی و تربیتی است». این کتاب گزارشی درباره ی مجازات اعدام در کشورهای اروپایی است که توسط مارک آنسل مستشار دیوان کشور فرانسه و مدیر بخش جزائی موسسه ی حقوق تطبیقی پاریس، تهیه و تنظیم شده و در سال ۱۹۶۲ منتشر شده است.

نام کتاب : گزارش سازمان ملل متحد درباره مجازات اعدام
نویسنده : مارک آنسل
تعداد صفحه : 158
حجم فایل : 1,630 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 4 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب گزارش سازمان ملل متحد درباره مجازات اعدام”

 1. علی معرف گفت:

  به نظر بنده که یک فیلسوف هستم باید برداشته بشه.
  کما این که در جنگ بدر شاهدیم تمام کفار حربی بخشیده شدند و علی(ع) می فرمایند :
  چون بر دشمنت دست یافتی بخشش را شکرانه پیروزی قرار بده .

  • فرید گفت:

   سلام. جناب فیلسوف.
   نظریه متقن ارائه کنید نه رتب و یابس! عفو دشمن در صورت غلبه بنا بر سنت نبوی در فتح مکه یا فرمایش امیرالمومنین ارتباطی به اعدام ندارد. در فتح مکه هم فرمان اعدام دسته جمعبی و نسل کشی صادر نشد ولی 4 نفر را پیامبر دستور داد هر کجا یافتید اعدام کنید.
   ضمن انکه اعدام مجرم چه عنوان قصاص باشه چه در شورشگری حکمش در قران تصریح شده و نیازی به فیلسوفی نیست!
   نظرات فلسفی خود را بازخوانی و ارزیابی مجدد کنید.

 2. farid گفت:

  مجازات سنگین اعدام را فقط و فقط در مورد بزهکاران اصلاح نا پذیر که آن دسته از بزه های جبران ناپذیر مانند قتل عمد و تجاوز به عنف وقاچاق چیان انسان که جرایم و جنایاتی از این قبل را مرتکب می شوند باید اجرا نمود.
  همچنین با شیوه اعمال و اجرای قصاص نفس در ایران کاملا مخالفم، چرا که مجازاتی این چنین مهم و سنگین را انسان هایی (ولی دم) که کمتر دانشی نسبت به علوم جنایی و جرم شناسی دارند اجرا می کنند، به عبارت دیگر؛عملا، چرخ دستگاه عظیم عدالت را سلیقه های متفاوت عوام باید بچر خانند. که این امر خود اجرای “قانون” و به تبع آن “مجازات” را از حالت آمرگی آن خارج خواهد کرد.

 3. hamid reza گفت:

  اعدام مجازات خیلی خوبیه ، همیشه نباید یه طرفه به قاضی رفت باید جرمی که جانی انجام داده است هم نگاه کرد مثل اسید پاش که زندگی یک زن را برای همیشه می گیره . هزینه های بسیار زیادی که دولت و مردم باید برای نگه داری حبس ابدی ها پرداخت کنند هم باید توجه کرد ضمن اینکه من خودم پژوهش کردم دیدم که با اعدام بسیاری از کسانی که زمینه جرم و جنایت دارند مثل چاقو کش ها ، ترس کردن و حتی چاقو با خودشون حمل نکردند از این مجازات حمایت کنیم .