• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
  • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
  • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
  • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
  • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

کشور ژاپن

دانلود کتاب قوانین مهاجرت و پناهندگی به کشور ژاپن

تاریخ : ۱۶ شهریور ۱۳۸۹

توضیحات : قانون کنترل مهاجرت و پذیرش  مبتنی بر راهنمای مربوط به مقررات پذیرش پناهندگان و اصلاحیه  جزئی سال ۱۹۸۱ تنظیم شد تا با مقررات پذیرش پناهندگان ژاپن و باپناهندگان و  موضوعات مربوط به آن منطبق باشد. سپس متن دوم این راهنما حاوی  ناظربر وضع پناهندگان تغییرات و متمم هائی منتشر شد تا بموجب  لایحه ای که در یکصد و پنجاه و نهمین نشست مجلس شورای ملی ژاپن در تاریخ ۲۷ ماه مه ۲۰۰۴ به تصویب  رسید و در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۰۴ اعلام وارد کند و مفادی درباره « قانون کنترل مهاجرت و پذیرش پناهندگان » گردید اصلاحاتی جزئی در به آن بیافزاید. اینک چاپ « نظام مشاوره و راهنمائی برای پذیرش پناهندگان » و « نظام اقامت موقت » سوم منتشر می شود تا مقررات پناهندگی موقت را بیشتر توضیح بدهد.

دانلود کتاب PDF راهنمای تحصیل در ژاپن

تاریخ : ۲۸ تیر ۱۳۸۸

توضیحات :  دانشجویان ایرانی که در ژاپن مشغول به تحصیل  هستند یا با هزینه شخصی امورات خود را می گذرانند و یا بورسیه هستند. از آنجا که هزینه های تحصیل و زندگی در ژاپن بسیار بالاست تقریبا می توان گفت که تامین هزینه های زندگی از طریق شخصی و یا خانواده در ایران نمی تواند جوابگو باشد. به همین دلیل تقریبا همه دانشجویان به نوعی بورسیه می شوند. این بورس می تواند از یکی از راه های زیر تامین شود :

– وزارت فرهنگ و علوم در ایران ( عموما رشته های فنی یا پزشکی )

– وزارت بهداشت در ایران (مخصوص رشته های مربوط به گروه پزشکی )

– وزارت فرهنگ و علوم در ژاپن ( مونبوشو ) ( کلیه رشته ها )

– سازمان های غیر دولتی در ژاپن ( کلیه رشته ها با در نظر گرفتن زمینه فعالیت سازمان مربوطه )

مبلغ بورس وزارت فرهنگ و علوم در ایران با توجه به تعداد نفرات خانواده فرق می کند که هر ۶ ماه این مبلغ به حساب دانشجو واریز می شود همینطور دو بار بلیط رفت و برگشت کل خانواده ( یک بار در ابتدا و یک بار در وسط دوره تحصیل ) برای وی در نظر گرفته می شود. دانشجو متعهد است که پس از پایان تحصیل به کشور برگردد. برای ثبت نام در این بورس باید در ایران به وزارت مربوطه مراجعه کرد.