• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله

توضیحات : پهنه ایران زمین در بخش میانی کمربند کوهزایی و لرزه خیز آلپ – هیمالیا، یکی از لرزه خیزترین مناطق جهان بشمار میرود. مدلهای زمینساخت صفحه ای بر پایه تجزیه و تحلیل گسترش جهانی بستر اقیانوسها، سامانه گسلها و بردار لغزشی گسله ها، نشانگر این است که سپر عربی با راستای شمالی با آهنگی میان ۳۰ تا ۴۰ میلیمتر در سال به سوی ورقه اوراسیا در حرکت است. نتیجه این همگرایی سبب کوتاه شدگی پوسته ایرانزمین، ایجاد رشته کوه های زاگرس (در جنوب باختری)، البرز (در شمال) و رویداد زمین‎لرزه های به نسب فراوان در فلات ایرانزمین میباشد.در میان پدیده های خطر آفرین، زمینلرزه های ویرانگر مسئول بیشترین شمار کشتار انسانی و زیان مالی بوده اند و تعداد کشته شدگان انسانی در کشورهای درحال توسعه چندین برابر تعداد موجود در کشورهای پیشرفته است. درحال حاضر بسیاری از انسانها در پهنه های لرزه خیز زندگی میکنند و در این میان، پایتختها و شهرهای بزرگ در خطر بیشتری قرار دارند. این نکته خطرناک در بسیاری از شهرهای ایران، چون تهران، تبریز، مشهد، کرمان، قزوین، سمنان، کرج و بیشتر شهرهای شمالی کشور به چشم میخورد. با این وصف لزوم آموزش آمادگی در برابر زلزله از هیچ کس پوشیده نیست، اما تاکنون آنطور که بایسته است به آن پرداخته نشده.

نام کتاب : آموزش آمادگی در برابر زلزله
نویسنده : دکتر باقرزاده
تعداد صفحه : 27
حجم فایل : 2,410 کیلوبایت
لینک دانلود مستقیم کتاب
اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 4 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب آموزش آمادگی در برابر زلزله”

 1. محمدی منش گفت:

  کتاب با ارزشی می باشد
  گرچه هنوز آنرا به دقت مطالعه نکرده ام ولی از نگاه سطحی به عناوین ونقشه های آن پیداست که کتاب سودمندی از نظر آموزشی وعلمی می باشد.
  از نگارنده کتاب بسیار ممنون که چنین اطلاعات مفیدی را برای هموطنان ارایه نموده است.

 2. بازاریاب مهاجر گفت:

  با سلام از اینکه هنوز این حقیر را فراموش نکرده اید و هر روز مشمول الطافتان می نمائید سپاسگذارم درخواستم از شما این است که ادامه داستانهای هزار و یک شب و متون آموزشی گرافیکی و کامپیوتری بیشتری را برایم ارسال نمائید با سپاس و تشکر فراوان / بازاریاب مهاجر

 3. حسین گفت:

  با سلام
  حسین هستم از نیشابور
  متشکرم از کتابی که گذاشتید …
  امیدوارم همه هموطنان آشنایی با آین آموزش های در مقابل زلزله رو داشته باشن
  دوشب پیش یک زلزله بزرگ در نیشابور اومد که مردم همه وحشت کردند حالا هم همه خونه زندگیشون رو رها کردند و به پارکها اومدن و شب ها در هوای چند درجه زیر صفر می خوابن … چرا که تا حالا فقط 96 پس لرزه داشته …
  واسه هم وطنان نیشابوریتون دعا کنید …

 4. mohsen گفت:

  با سلام
  کتاب خیلی خوبی بود آیا امکان دارد کتاب های تن تن و میلو را نیز ارسال نمائید. مجدداً از شما باز سپاسگذار هستم