• دانلود کتابهای الکترونیک مختلف و متنوع با کمترین حجم ممکن
 • قرار گرفتن کتابها در سرور اختصاصی پارس بوک با لینک مستقیم
 • امکان ارسال لینک کتابهای جدید به ایمیل شخصی شما
 • رکورددار تعداد اعضا با بیش از 170 هزار عضو فعال
 • به روز رسانی مداوم سایت با کتابهای جدید ( هر روز یک کتاب جدید )

دانلود کتاب دانش زبان

توضیحات : نوام چامسکی به عنوان زبان شناسی که امروزه شهرت جهانی دارد و در عرصه های ریاضیات، فلسفه و سیاست صاحب نظر است، کتاب ساختارهای نحوی خود را در سال ۱۹۵۷ منتشر ساخت. این کتاب برای اولین بار مهم ترین و انسجام یافته ترین نظریه ی زبانی را که در تاریخ زبان شناسی به وجود آمده بود، یعنی دستور زایشی گشتاری را به جهانیان معرفی کرد. استدلال چامسکی بر این است که اگر دستور زبان بتواند از عهده ی توصیف واقعیت های زبانی برآید و بتواند رابطه ی بین جمله های زبان را توجیه کند، باید به کشف روابط نهفته که در زیربنای جمله های عینی وجود دارد توجه کند. گرایش سریع به سوی چامسکی در سال های ۱۹۶۰ تا حدی به دلایل تاریخی بوده . در سال های ۱۹۵۰ زبان شناسی به خصوص در آمریکا در حالت رکود و ایتا به سر می برد و دامنه ی فعالیت هایش محدود شده بود. وقتی چامسکی وارد صحنه شد، زبان شناسی برای پذیرش ایده های جدید آمادگی کامل داشت. سهمی که چامسکی به دانش زبان شناسی بخشید، از دو جنبه قابل بررسی بود:

۱-   اهدافی که نظریه ی زبان شناسی به طرف آن جهت گیری کرده بود را به پرسمان کشید و وظایف تازه ای را برای دستور مشخص کرد

۲-   شکلی که دستور باید به خود بگیرد را مشخص کرد و نام آن را دستور گشتاری نهاد.

اگر موفق به دانلود فایل نشدید مرورگر خود را تغییر دهید و یا لینک دانلود را در صفحه جدید مرورگر خود باز کنید ( گزینه Open in new tab )
تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد.

ارسال شده ها 7 دیدگاه برای مطلب “دانلود کتاب دانش زبان”

 1. Amir گفت:

  بدون شک بزرگترین خدمت به جامعه فراهم کردن شرایط برای ارتقای سطح دانش افراد است. در اختیار گذاشتن این مجموعه کتاب ها اصلی ترین ابزار برای رسیدن به این هدف است. ممنون و سپاسگزارم.

 2. سمیه گفت:

  از شما بینهایت متشکریم! اما من کتاب دانش زبان رو دانلود کردم ولی صفحاتش سفید و خالی هستن!!! ممنون میشم اگر جواب بدینپببینم اشکال کجاست؟؟

 3. زهرا گفت:

  بی نهایت ممنون فکر نمی کردم که این کتاب تخصصی رو بتونم اینجا پیدا بکنم و خیلی خوشحال شدم. امیدوارم که مثل همیشه پر توان و با انگیزه در عرصه فرهنگی کشور فعالیت داشته باشید خدا قوت

 4. Muntazri sberi گفت:

  این بهترین خدمت که شما انجام مدهید باعث بلند بردن معلومات دیگران خواهد شد

 5. David گفت:

  خیلی ممنون

 6. کرم عرب عامری گفت:

  ممنون از لطفتون

  کارتون حرف نداره وفوقالعاده بارزشه

  مخصوصا کتاب نوام چامسکی

 7. مجتبی گفت:

  تشکر از زحمات شما که باعث بالا بردن سطح معلوماتی ما میشوید.